загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсія для учасників бойових дій: вік, розмір та оформлення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У 2022 році право вийти на пенсію в Україні у 60 років мають люди, у яких страховий стаж становить не менше 29 років. Якщо у людини немає такого стажу, вона зможе піти на пенсію у 63 роки, але зі страховим стажем від 19 до 29 років.

У разі відсутності страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком після досягнення 63 років, пенсія призначається після досягнення людиною 65-річного віку (за наявності страхового стажу від 15 до 19 років). Утім, для учасників бойових дій правила виходу на пенсію дещо інші. У якому віці учасники бойових дій мають право вийти на пенсію – далі у нашому матеріалі.

Коли УБД можуть вийти на пенсію Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком: чоловіки зможуть піти на пенсію після досягнення 55 років;жінки – після 50 років. Такі правила діють лише за наявності у них страхового стажу не менше 25 років у чоловіків та не менше 20 років у жінок.

У даному випадку вислуга років військовослужбовців прирівнюється до страхового стажу. Разом з тим кадрові військові можуть вийти на пенсію навіть раніше за наявності необхідної вислуги років.

Родини військових, які загинули під час бойових дій, також мають право на відповідне зниження пенсійного віку. Це стосується дружини або чоловіка, якщо вони не взяли повторний шлюб, та батьків, яким надано статус сім’ї загиблого захисника/захисниці України.

Розмір пенсії учасників бойових дій залежить від тривалості набутого страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески.

Це передбачено законом України

Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Коли УБД можуть вийти на пенсію Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком: чоловіки зможуть піти на пенсію після досягнення 55 років;жінки – після 50 років. Такі правила діють лише за наявності у них страхового стажу не менше 25 років у чоловіків та не менше 20 років у жінок.

У даному випадку вислуга років військовослужбовців прирівнюється до страхового стажу. Разом з тим кадрові військові можуть вийти на пенсію навіть раніше за наявності необхідної вислуги років. Учасник бойових дій спочатку має отримати відповідний статус та посвідчення, а потім із цим посвідченням повинен самостійно звернутися до Пенсійного фонду.

До ПФУ можна прийти особисто або скористатися порталом Електронних послуг Пенсійного фонду.

Джерело:
До списку новин