загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Черкаська експертка пояснила, хто має право на достроковий вихід на пенсію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За українським законодавством, люди мають право на пенсію за віком після досягнення 60 років за наявності страхового стажу. Про це сказано в статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Втім, деякі категорії мають право на достроковий вихід на пенсію, розповіла керівниця сервісного центру №1 управління обслуговування громадян Пенсійного фонду Черкащини Наталія Сергієнко. За словами начальниці сервісного центру, право на достроковий вихід на пенсію закріплене в пункті 1 частини 2 статті 114 Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Ним можуть скористатися жінки та чоловіки, які зайняті на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, а також жінки, які народили й виховали дітей з інвалідністю. Жінки, які мають стаж роботи за списком № 1 не менше ніж 7 років 6 місяців, можуть вийти на пенсію на 10 років раніше. Обов’язковим є загальний стаж, передбачений законодавством. "Пенсії за віком на пільгових умовах призначаються працівницям, які зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці. За списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабміном, та за результатами атестації робочих місць.

Після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше ніж 20 років, із них не менше ніж 7 років 6 місяців на зазначених роботах", — пояснила Наталія Сергієнко. Працівницям, які мають не менше ніж половину стажу на зазначених роботах, за наявності відповідного страхового стажу, достроково пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням пенсійного віку: на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи. Як поінформувала начальниця, жінки, які мають стаж роботи за списком № 2 не менше ніж 10 років, можуть вийти на пенсію на 5 років раніше. Втім, у них має бути загальний стаж, ця умова обов'язкова. "Достроково пенсії призначаються працівницям, зайнятим повний робочий день на інших роботах зі шкідливими та важкими умовами праці за списком № 2 та за результатами атестації робочих місць, після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років, з них не менше ніж 10 років на зазначених роботах", — прокоментувала Наталія Сергієнко.

Працівницям, які не мають стажу роботи в шкідливих і важких умовах праці за списком № 2, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, а також відповідний страховий стаж, пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням пенсійного віку: на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. За словами Наталії Сергієнко, чоловіки, які мають стаж роботи за списком № 1 не менше ніж 10 років, можуть вийти на пенсію на 10 років раніше.

Обов’язкова умова: наявність загального стажу, передбаченого законодавством. "Така пенсія призначається чоловікам, зайнятим на роботах за списком № 1, за результатами атестації робочих місць, після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років, із них не менше ніж 10 років на зазначених роботах". Втім, за наявності такого стажу не менше ніж 5 років – на 5 років раніше: пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням пенсійного віку чоловікам на 1 рік за кожний повний рік такої роботи. Чоловіки, які мають стаж роботи за списком № 2 не менше ніж 12 років 6 місяців можуть вийти на пенсію на 5 років раніше, пояснила керівниця сервісного центру: "Пенсії за віком на пільгових умовах призначаються працівникам, зайнятим повний робочий на інших роботах зі шкідливими й важкими умовами праці за списком № 2 та за результатами атестації робочих місць, після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше ніж 30 років, із них не менше ніж 12 років 6 місяців на зазначених роботах".

За наявності такого стажу не менше ніж 6 років 3 місяців — на 2 роки раніше: пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням пенсійного віку на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи. Обов’язково в таких чоловіків має бути загальний стаж. Також правом на дострокову пенсію можуть скористатися жінки, які народили та виховали дитину з інвалідністю. "Відповідно до пункту 3 статті 115 закону про пенсійне страхування, матері людей з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше ніж 15 років", — пояснила Наталія Сергієнко.

Якщо в черкащан виникають запитання щодо призначення пенсій, вони можуть звернутися по роз'яснення до працівників пенсійного фонду, додала керівниця сервісного центру.

Джерело:
До списку новин