загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Надзвичайна історія української вишиванки дружини Черчилля

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Чи знаєте Ви, що Клементина Черчилль, дружина Вінстона Черчилля, мала українську вишиванку? Дивовижну історію цієї вишиванки читайте нижче. Клементина Черчилль прилетіла до Радянського Союзу через два місяці після завершення Ялтинської конференції на запрошення «Червоного хреста».

Протягом Другої світової війни, особливо у найважчий її період, вона організувала у Великій Британії мережу відділів благочинного фонду, які збирали пожертви на порятунок і реабілітацію поранених солдатів, – цю історію вдалося встановити завдяки розслідуванню кореспондентів видання “Укрінформ”.

Як виявилося, дружина британського прем’єра навіть святкувала свій 60-й день народження на українській землі. Історики й досі сперечаються, чому в такий день Клементина не лишилася поряд із чоловіком та дітьми, адже нагальної необхідності летіти саме у той момент не було.

Висока гостя відвідала «Артек», палац в Алупці, Херсонес, ботанічний сад. Однак найбільше часу Клементина Черчилль проводила у лікарнях та наукових центрах, оздоровчих профілакторіях, пологових будинках, дивилася як працюють школи та притулки для дітей-сиріт, чиїх батьків забрала війна. Про перебування дружини британського прем’єра в Одесі збереглося історичне відео, озвучене гарною українською мовою. На ньому чітко видно, як місіс Черчилль вручають розкішну вишивану сукню – атрибут української національної культури та самобутності.

Подарунок «на згадку про візит до міста-героя Одеси» та на честь 60-річного ювілею – у гарній, оздобленій пам’ятною табличкою скрині, де і має зберігатися вишиванка. Дивно, що у ті часи дозволили подарувати настільки високій та іменитій гості такий незвичайний сувенір – суто український, аутентичний. Чи то «зверху» недогледіли, чи то одесити забули дозволу запитати, але українська вишита сукня ручної роботи поїхала таки до Лондона разом із Клементиною.

Там її слід загубився, адже в архівах, де перелічено всі офіційні сувеніри та подарунки родини Черчиллів, згадки про вишиванку знайти не вдалося. Можливо, подарунок настільки сподобався дружині британського прем’єра, що вона вирішила лишити її серед особистих речей. 

До списку новин