загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Не пенсіонери, а фрітаймери: бабусі з Івано-Франківська доводять, що пенсія – не вирок

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Івано-Франківський проект “Ба і Ді” - унікальний, подібного йому немає в Україні. Люди пенсійного віку об'єдналися в клуб, заснували соціальне підприємство і працюють із дітьми. Завдяки програмі Європейського Союзу після початку повномасштабної війни створили дитячий садок, щоби допомогти дітям з родин вимушених переселенців. Зараз продовжують діяльність із колегами з Маріуполя. “Ба і Ді Клуб” у Франківську - це спільнота з 30 активних людей старшого віку.

Вони пенсіонери, але називають себе фрітаймерами. “Ба і Ді Клуб” - частина особистої історії його засновниці Галини Плотницької Галина Плотницька - з династії педагогів, вчителька за фахом. Головний стереотип, який подолала сама і допомагає долати бабусям і дідусям у клубі “Ба і Ді”, пов’язаний із пенсійним віком. Вихід на пенсію в українському суспільстві вважається межею активного життя.

Це радянський спадок. “Прошита у свідомості кількох поколінь установка, що людині на пенсії належить відходити в тінь. Мовляв, життя завершене, далі - лиш доживати в колі сім’ї. Норма - це лавка біля під’їзду, серіали, кухня. Добре, якщо ще бавити онуків. Ніякого особистого життя. І більшість літніх людей досі з цим погоджуються”, - констатує Галина Плотницька.

Джерело:
До списку новин