загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Усе про 14 січня: свято, іменини, прикмети і пам’ятні дати

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

14 січня – 14-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 351 день (352 дні — у високосні роки), Новий рік за Юліанським календарем.

Сьогодні українці за звичкою святкують Старий Новий рік, а ще День Василя. Його вважали покровителем свиней. Тож 14 січня прийнято подавати на стіл запечене порося або cтрави зі свинини. 

Також у цей день вшановують пастухів. Хлопчики і чоловіки 14 січня посівають: ходять по домівках, розсипають зерно і бажають здоров’я господарям. Уважається, що 14 січня першим у дім має вступити саме чоловік. Тоді рік мине вдало.

У церквах у Василів день проводяться богослужіння та літургії. Старий Новий рік. В Україні та деяких інших православних країнах, де церква використовує юліанський календар, святкують Старий Новий рік.

Українці саме після 14 січня починають масово знімати прикраси з ялинок та переходити до звичного режиму роботи.

Назва Старий Новий рік є досить суперечливою, адже вона поєднує в собі протилежні терміни “старий” та “новий”. Але саме вони допомагають зрозуміти сам сенс цього унікального свята. З’явилося воно після переходу з юліанського календаря на григоріанський.

Наші пращури використовували саме юліанський календар. В Україні цей календар використовували до початку XX століття. Від григоріанського він відстає рівно на 14 днів. В той час більшість країн Європи використовували григоріанський календар.

Щоб скоротити відрив з іншими державами, 1918 року Центральна рада ухвалила рішення запровадити у світському житті григоріанський календар. Тому святкування нового року, яке раніше припадало на церковний день святого Василя, перемістилося на два тижні назад.

Але багато людей за традицією продовжувало святкувати свято 14 січня. Так і з’явилася назва Старий Новий рік.

Щоправда, з кожним роком святкування стають усе менш гучними. Натомість люди шанують “а той другий празник – святого Василя”.  Цього дня не прийнято виконувати важку роботу, хоча офіційно 14 січня не є вихідним.

Православна церква 14 січня вшановує пам’ять святого Василя Великого. Василь народився на території сучасної Туреччини в місті Кесарія в 329 році в знатній родині. Святий отримав гарну освіту. У зрілому віці став аскетом і священником, а незадовго до смерті став єпископом Кесарії. 

Святий Василь упродовж свого життя закликав любити ближніх, допомагати біднякам і відкидати єресь. Василь Великий відомий, як автор багатьох богословських текстів і законодавець чернецтва. Помер у 379 році через хвороби, які з’явилися у Василя через аскетичне життя.

Віряни вірять, що він є захисником землеробів, а тому цього дня зранку хлопчики ходять від хати до хати і посівають (засівають) зерном домівки, бажаючи гарного врожаю.

Джерело:
До списку новин