загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Секрети довголіття

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Параска Сторожук (на знімку) найстарша серед 1,6 мільйона жителів області. Нині вона проживає зі своєю наймолодшою дочкою Лідією Петрівною в місті Хмільнику. А до ста років бабуся обходилася без допомоги, жила в селі Думенки.

Так каже її дочка. – Мама в сто років ще й на город виходила, – додає співрозмовниця. – Сусід у селі весь час говорив нам, коли приїжджали в гості, що на бабусю Параску молитися треба, як на ікону.

Свої слова пояснював так: «Ця жінка ніколи нікого не образила, ні про кого не сказала поганого слова. Не знаю, чи є ще така людина, якій би не кортіло поговорити про інших». – Я думаю, що ця мамина доброта – один із секретів того, що доля дала їй довгого віку, – продовжує Лідія Петрівна. – Але ж доброта – це така собі категорія. Хтозна, чи зміцнює вона здоров'я? Тому й тут виникають сумніви.

Зате я точно знаю, що ми всі любимо свою матусю, бабусю, прабабусю за її добре серце і людяність. Тому до неї завжди приходить у гості рідня.

Бо бабуся ні на кого з нас не сказала поганого слова. Усі ми в неї рідні, золоті, найкращі. Запитую співрозмовницю про те, завдяки чому її мама прожила понад сто років. Жінка каже, що теж не раз думала про ці секрети довголіття. Але чи є вони насправді?  Узяти, для прикладу, харчування. 

– Мама їсть те саме, що й ми, що й інші люди, то який тут секрет? – каже Лідія Петрівна. – Хіба що каву просить щоранку. Я вже й не запитую, що на сніданок, бо й так знаю, що мама, коли прокинеться, нагадає мені, щоб приготувала їй каву. Щоб не запропонувала, а вона не забуває нагадати: 

«Приготуй мені, дитино, каву». І так уже багато років.  Якщо пошукати в Інтернеті публікації про каву, то знайдемо купу порад про цей напій. Причому вони, ці поради, будуть діаметрально протилежні.

Одні спеціалісти стверджуватимуть, що кава шкодить здоров'ю, що з таким напоєм треба бути обережним. Особливо людям старшого віку. Інші, навпаки, говоритимуть про користь від кави. 

– Ті, хто пише, що кава шкодить організму, нехай розкажуть про це нашій бабусі, – каже донька довгожительки. – Я ж не вигадую: щоранку готую їй цей напій з розчинного порошку. До кави ще булочка. Але це не весь сніданок.  У день нашої розмови пані Лідія приготувала мамі ще налисники з вишнями. На обід мав бути рисовий суп з півником. Якось дочка запитала маму, чому вона просить саме каву, а не чай чи узвар? 

Бабуся відповіла, що їй кава не тільки до смаку. Після такого напою довгожителька почувається добре. Якщо так, то чому не просити? Навіть коли п'є чай, каже, що кава все одно більше до смаку.  Мабуть, це особливість організму людини, вважає співрозмовниця. Сама пані Лідія не має такого великого бажання, як у мами, пити каву. Тим паче, робити це щоранку... Ні, це не для неї. Значно менше вживає такого напою, ніж її довгожителька матуся.

– Якби хтось з медиків узявся, то міг би написати наукову роботу про вплив кави на довголіття, – усміхається співрозмовниця. – У принципі тема роботи справді цікава і таким само цікавим могло б бути дослідження.

Одне словом, шукати секрет довголіття в харчах, які споживає 104-літня жінка, навряд чи можна. До столу їй подають такі самі страви, які споживає її рідня, інші люди. Можливо, причина в способі життя?..

Джерело:
До списку новин