загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Навесні планується наймасштабніший перерахунок пенсій за останні роки: як індексуватимуть соцвиплати в Україні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Питання індексації пенсії має вирішити Кабінет Міністрів. Про це заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.

Це пов’язано з тим, що законом про держбюджет на 2023 рік частково призупинено дію статті 42 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо індексації. Отже, виникають питання: де взяти гроші на індексацію, коли її проведуть і яким буде відсоток інфляції?

За кілька днів у Пенсійному фонді прояснили ситуацію. Сказали, що індексацію зроблять після того, як підрахують рівень інфляції. Але, за попередніми розрахунками, пенсії загалом зростуть на 5%. Насамперед індексація буде проведена тим, хто отримує страхові пенсії — за віком, за інвалідністю, у зв’язку із втратою годувальника, за вислугою років. Перерахують також мінімальні пенсійні виплати чорнобильцям з інвалідністю та учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

Розміри таких виплат залежать від середньої заробітної плати за попередній рік. Спеціальні пенсії, за словами заступника голови правління Пенсійного фонду України Ірини Ковпашко, проіндексують після закінчення воєнного стану.

Це стосується держслужбовців, науковців, військовослужбовців. Якщо по справедливості, то відсоток інфляції при індексації має бути набагато вищим за 5%, — вважає експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін. Інфляція розраховується виходячи з 50% рівня інфляції за минулий рік та 50% темпів зростання середньої заробітної плати по країні за останні роки.

Тобто, рахуємо половину від заявлених 30% торішньої інфляції плюс 14% темпів зростання середньої зарплати: 15% + 7%. Таким чином, орієнтовно індексація пенсій мала відбутися на 22%. Щоправда, це не означає, що на 22% може зрости пенсія. Це лише показник заробітної плати, який підставляється у формулу розрахунку.

Джерело:
До списку новин