загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсіонерів перевірять: хто лишиться без виплат

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Отже, у Мінфіні вже розробили проект наказу Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання. Поки наказ не набрав чинності, а лише опублікований для обговорення на сайті Федерації профспілок України. Федерація просить надсилати пропозиції та зауваження до 21 лютого.

Їх врахують у відповіді Мінфіну. Наказ Мінфіну щодо пенсій набуде чинності з моменту його офіційної публікації. Вже відомо те, що верифікація складатиметься із трьох етапів: Перевірка дотримання вимог обміну інформацією щодо персональних даних пенсіонерів (валідація).

Перевірка автентичності персональних даних про пенсіонерів. Перевірка правомірності надання пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання. Дані, які має ПФУ, будуть звіряти з даними з інших джерел, які надають інформацію про реципієнтів Пенсійного фонду.

Звірятимуть дані про: смерті реципієнта та/або його законного представника згідно з даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян; групі інвалідності реципієнта, категорії його інвалідності, строку, на який встановлюється інвалідність згідно з даними централізованого банку даних щодо проблем інвалідності; постійне проживання реципієнта за кордоном або рішення залишитися на постійне проживання за кордоном або повернення на проживання в Україні згідно з даними Єдиного державного демографічного реєстру. Якщо верифікація виявить порушення чи невідповідність даних, то виплату пенсії або припинять, або пенсіонера змусять повернути переплату, яку він отримав незаконним шляхом.

Цікавий момент стосується проживання пенсіонера за кордоном. Нагадаємо, що тисячі пенсіонерів стали біженцями у різних країнах світу, деякі проживають там вже рік. "Формально для Пенсійного фонду не може бути різниці, де живе людина. Якщо вона заробила пенсію в Україні, її не можуть позбавити цих виплат. Не виключаю, що така перевірка буде спрямована на виявлення фактів отримання людиною одночасно і української, і російської пенсії, а також оформлення українцями, які проживають на тимчасово окупованій території російських пенсій", - каже в коментарі ЗМІ голова Економічного дискусійного клубу Олег Пензін. Жорсткі перевірки Зазначимо, що про верифікацію та більш жорсткі умови для пенсіонерів почали казати ще в квітні минулого року. Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону казав, що не дивлячись на дефіцит Пенсійного фонду, розмір соціальних виплат для населення не планують зменшувати. Натомість очікується більш сувора верифікація отримувачів.

Вже тоді він прогнозував зменшення кількості одержувачів такої допомоги. Також зараз набагато легше втратити пенсію або її частину, тому треба бути дуже уважним. Наприклад, пенсіонери, які тривалий час не користуються своїм банківським рахунком, можуть втратити пенсію, нагадали у Мінсоцполітиці. Тобто, якщо українець, який отримує пенсію, не користувався своїм банківським рахунком понад шість місяців, то нарахування пенсій припиняється автоматично.

Щоб уникнути цього, необхідно здійснити транзакцію карткою, на яку нараховується пенсія — поповнити рахунок мобільного телефону, зробити покупку у магазині, сплатити за комунальні послуги.

До списку новин