загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Допоможуть гени довгожителів. Вчені з'ясували, як відтермінувати старіння людського серця

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Гени людей, які доживають до 100 років, можуть одного разу допомогти іншим довше залишатися здоровими, згідно з новим захоплюючим дослідженням, пише Neoscope. Група британських та італійських дослідників виявила, що особливий мутований ген у довгожителів, які дожили до свого столітнього віку, можна використати, щоб допомогти людям із серцевою недостатністю повернути час назад на десять років і в такий спосіб "омолодити серце", як докладно описано в новаторському дослідженні. У Фокус.

Технології з'явився свій Telegram-канал . Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та захоплюючі новини зі світу науки!

Ґрунтуючись на відкритті в 2018 році пов'язаного з довголіттям гена, відомого як BPIFB4, дослідники провели експерименти на клітинах людини в пробірках, а потім на мишах, щоб побачити, чи здатні гени повернути біологічний годинник назад при штучному впровадженні замість їх звичного успадкування. Вони виявили, що його введення у пошкоджені клітини може зупинити і навіть повернути назад старіння серця.

"Виявлено, що клітини літніх пацієнтів, зокрема ті, які підтримують будівництво нових кровоносних судин, які називаються "перицитами", менш ефективні та старіють, — сказала Моніка Каттанео, дослідниця з Італії.

Додавши ген/білок довголіття в пробірку, ми спостерігали процес омолодження серця: серцеві клітини літніх пацієнтів із серцевою недостатністю відновили нормальне функціонування, довівши свою ефективність у побудові нових кровоносних судин. Дослідники виявили, що в деяких клітинах зовсім знижена робота гена, а отже, і білка BPIFB4. Іншими словами, люди, які мають схильність до проблем із серцем, можуть насправді не мати цього ключового білка довголіття.

Як зазначає професор Брістольського університету та співавтор Паоло Мадеду, ці результати свідчать про те, що введення білка в клітини пацієнтів з проблемами серця може бути альтернативою генній терапії, яка, незважаючи на те, що вона є багатообіцяючим напрямком лікування, все ще несе низку супутніх ризиків, зокрема можливість розвитку раку.

Джерело:
До списку новин