загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Рік потому: як відроджуються села Чернігівщини після деокупації

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Торік у квітні територію Чернігівщини було звільнено від російських окупантів. Передмістя обласного центру та приміські села дуже сильно постраждали. За рік після звільнення УНІАН відвідав села Шестовиця у Киїнській громаді та Лукашівку – в Іванівській. Місцеві жителі та керівники громад розповіли про пережите, відбудову сіл та хто їм у цьому допомагає. Лукашівка – невелике село за 15 км на південь від Чернігова, його понад 300 жителів пережили 21 день жахливої російської окупації. Торік 9 березня, зайшовши у село з боєм, рашисти розставили військову техніку у дворах місцевих жителів, а склад боєприпасів розмістили у Вознесенській церкві. Селян виганяли з будинків, які розкрадали. Люди потерпали від обстрілів, постійного залякування, відсутності медичної допомоги. Крім цього, є свідчення про катування і розстріли на території храму. "Ніхто не думав, що "брати" - така сволота" Староста Володимир Ігнатенко (в його підпорядкуванні п’ять сіл, у тому числі Лукашівка) говорить, що з початком повномасштабного вторгнення РФ жителі деяких сіл переїхали до родичів чи знайомих у Лукашівку, але потрапили в окупацію. Адже ніхто не сподівався, що село опиниться в епіцентрі бойових дій. "Ніхто не думав, що ці "брати" – така сволота", - зазначає він. Найбільше в селі постраждала вулиця Папанівців, що є найдовшою і пролягає якраз біля церкви. Зруйновано зо три десятки будинків, чи не всі інші в селі зазнали різного ступеню пошкоджень. За словами Ігнатенка, відбудова села розпочалася торік влітку. Численні українські та міжнародні фонди надавали насамперед постраждалим жителям гуманітарну допомогу.

Тією чи іншою мірою допомогли місцевим жителям до десяти фондів. Староста зазначає, що із 300 поданих заяв на допомогу в 90% випадків було реагування. Зокрема, місцеві жителі отримали будівельні матеріали, кошти на проходження опалювального сезону, в окремих помешканнях відновлено вікна, двері, дахи.

Спочатку робився акцент на ліквідацію легких та середніх пошкоджень, складнішим питанням є відбудова повністю зруйнованих будинків, адже це потребує значних капіталовкладень.

Однак у Лукашівці, як повідомив староста, одна з організацій взялася відновити п’ять повністю зруйнованих будинків. Після звільнення наприкінці березня 2022 року про злочини російської армії проти місцевих написали світові медіа, а фото напівзруйнованого сільського храму стало одним із символів воєнного терору проти українців. Місцева Вознесенська церква є архітектурною пам’яткою початку ХХ століття. Склад боєприпасів, який окупанти зробили у приміщенні, здетонував, один із куполів зруйнований. Стіни храму повністю обгоріли, і тільки одна з розписаних на стінах ікон збереглася.

Джерело:
До списку новин