загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Польщі назвали умови виплати пенсій 1 600 злотих українцям: деталі від ZUS

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Правовою основою для виплати пенсій громадянам України, які перебувають у Польщі, є вищевказана двостороння угода про соціальне забезпечення.

Вона захищає інтереси людей, які працюють або працювали в обох країнах. Відповідно до цієї угоди, при визначенні права на пенсію враховуються також періоди страхового стажу в іншій державі. Так, Польща визнає стаж роботи українців в Україні для визначення пенсійних прав і навпаки.

Пенсії за віком з Польщі та України виплачуються після виконання умов для надання цих виплат у кожній із країн. Вимоги до претендента на отримання польської пенсії від ZUS: відповідний вік – 60 років для жінок і 65 для чоловіків; сплата внесків в Польщі – легальне працевлаштування. Також люди, які народилися до 1 січня 1949 року (старші 75 років), повинні мати стаж не менше 20 років для жінок і 25 років – для чоловіків.

Якщо це неможливо підтвердити документально, пенсія за віком призначається за умови стажу від 15 років для жінок і 20 років – для чоловіків. У Польщі пенсію українцям виплачує ZUS за період роботи в цій країні, український Пенсійний фонд – за відпрацьований в Україні період. Тому після кількох місяців роботи польська пенсія буде символічною. За яких умов українці отримають доплату до мінімальної пенсії Якщо сума допомоги польського ZUS та українського еквівалента нижча від мінімальної польської пенсії за віком для громадянина України, який проживає в Польщі, польський ZUS виплачує різницю як доплату.

Наприклад: якщо пенсія з України становить 300 злотих, а з Польщі – 100 злотих, то польський ZUS доплатить різницю: 1 188,44 злотих до розміру мінімальної польської пенсії за віком, яка зараз становить 1 588,44 злотих.

Але для отримання доплати до мінімальної пенсії треба відповідати певним вимогам: право на пенсію для іноземців (вік, сплата внесків у Польщі, стаж); постійне проживання в Польщі; право на законне перебування на підставі документа, виданого службою у справах іноземців, або на підставі запису в реєстрі Прикордонної служби.

До слова, доплати до мінімальної пенсії у Польщі зараз отримують всього 1 170 громадян України. Минулого року їх було 1 205.

Джерело:
До списку новин