загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Рада розширила перелік осіб, яким платитимуть пенсію за особливі заслуги

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Верховна Рада ухвалила закон №8032 про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (щодо борців за незалежність України у XX столітті), яким передбачається підвищення її розміру для окремих категорій осіб та розповсюдження на борців за незалежність, а також позбавлення права на пенсії за особливі заслуги кавалерів ордена Леніна.

Ухваленим законом викладено статтю першу закону "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" у новій редакції та визначено, що соціальні привілеї за особливі заслуги перед Україною встановлюються таким громадянам України:

1) Героям України, які нагороджені орденом "Золота Зірка" з початком тимчасової окупації Російською Федерацією окремих територій України 19 лютого 2014 року;

2) Героям України, які нагороджені орденом "Золота Зірка" до 19 лютого 2014 року; героям України, яких нагороджено орденом держави, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, чотирма і більше орденами України, чотирма і більше медалями "За відвагу" у часи незалежності України після проголошення незалежності України, особам, відзначеним почесним званням України "народний"; ветеранам війни, які в часи незалежності України після проголошення незалежності України нагороджені за бойові дії орденом, медаллю "За відвагу"; видатним спортсменам – переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи; космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно - випробувальних екіпажів літаків; особам, відзначеним почесним званням України "заслужений", державними преміями України, нагородженим одним із орденів України; матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківського права  виховання дітей до зазначеного віку здійснювалось батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку.

При цьому враховуються діти, усиновлені у встановленому законом порядку. Крім цього на пенсії за особливі заслуги мають право особи, які відповідно до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті" мають статус борців за незалежність України у ХХ столітті та відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами у формі позбавлення волі (ув'язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу і реабілітовані у встановленому законом порядку.

Пенсії за особливі заслуги борцям за незалежність встановлюються у розмірі 4200 гривень. Для решти ж категорій осіб розмір, які мають право на пенсії за особливі заслуги їхній розмір становитиме від 23 до 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, однак передбачені надбави та перерахунок пенсій з 2024 року.  

Зокрема, розмір пенсій за особливі заслуги для Героїв України та матерів, які народили п’ятьох і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку становитиме від 35% до 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Видатні олімпійці,  космонавти, ветерани війни, які після проголошення незалежності України нагороджені орденом «за мужність» мають право на пенсію за особливі заслуги в розмірі від 23% до 35% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (Наразі  пенсія за особливі заслуги встановлюється у розмірі 20%-40% від прожиткового мінімуму від працездатних осіб та передбачені надбавки).

Джерело:
До списку новин