загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Коли навчався в університеті: українцям розповіли, чи зарахують до стажу роки навчання

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні страховий стаж безпосередньо впливає на розмір майбутньої пенсії. Тобто чим більший страховий стаж, тим вищі будуть виплати. Але іноді виникають ситуації, що перед виходом на заслужений відпочинок страхового стажу недостатньо. У виданні "На пенсії" розповіли, як зарахувати до стажу період навчання в університеті.

Зазначається, що, згідно з українським законодавством, до стажу до 2004 року зараховуються періоди навчання за денною формою в:

ВУЗах;

профучилищах; 

навчальних закладах із підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів;аспірантурі;докторантурі;

клінічній ординатурі.

Якщо навчання відбувалося після 1 січня 2004 року, тоді цей період до стажу зараховано не буде. "Навчання до 2004 року підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками й іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання", — ідеться в публікації.

Щоб підтвердити, що ви дійсно проходили навчання в конкретний період, необхідні довідки, у яких зазначається тривалість навчання у відповідні роки. Також у документах має бути інформація про те, коли саме було закінчено повний навчальний період або окремі його етапи. Основним документом, що підтверджує стаж, є диплом.

"Саме тому, якщо йдеться про навчання, то в Пенсійному фонді, перш за все, дивляться на диплом, дату його видачі або дату захисту диплома", — йдеться в повідомленні. Важливо пам'ятати, що до стажу також не порахують період відпустки після навчання. Раніше стало відомо, чому ПФУ може позбавити громадян пенсійних виплат.

Держава може скасувати пенсії, якщо виплати громадянам здійснювалися на підставі фальшивих документів або одержувач певний час проживав за кордоном. Також нагадаємо, що українці, яким не вистачає стажу для виходу на пенсію за віком, можуть його докупити, якщо укладуть договір із Пенсійним фондом.

Джерело:
До списку новин