Ден Бюттнер і його команда, які є авторами дослідження так званих, зон довголіття у кожній країні, виокремили дев’ять ключових рис і звичок, яким дали назву Могутня дев’ятка. Саме дев’ять факторів об’єднують мешканців з різних куточків світу, які живуть близько 100 років і більше, при цьому залишаючись бадьорими і відкритими для нових знань.
Відомо, що довголіття здебільшого залежить від вибору способу життя. Генетика визначає лише 20-30% тривалості життя людини. Отож, ось дев’ять беззастережних умов, дотримання яких дає шанс на здорове довголіття, незалежно від країни проживання. Довгожителі їдять переважно рослинну їжу. Порції м’яса невеликі і воно буває на столі близько п’яти разів на місяць.
Помірне споживання м’яса сприяє зниженню захворюваності на серцево-судинні захворювання та рак. Рослинна дієта забезпечує необхідні корисні поживні речовини, а риба, яка часто є основним продуктом харчування цих людей, містить жирні кислоти омега-3, що сприяють здоров’ю нервової та серцево-судинної системи.
Люди в поважному віці часто постять, їдять не досхочу, а стільки, щоб насититися на 80%, це запобігає набору ваги і ризику ожиріння.Алкоголю вони уникають або вживають у помірних кількостях, перевагу віддають червоному вину, багатому на антиоксиданти.У них є мета в житті, попри поважний вік, і вони хочуть її досягти.
Довгожителі багато рухаються. Вони гуляють, щодня готують, прибирають, займаються сільським господарством і виконують інші повсякденні справи.Стрес у повсякденному житті, а він трапляється, знімають або за допомогою молитви, або спілкуванням з рідними за келихом вина.Віра посідає центральне місце в житті довгожителів.
Яка саме релігія, не має значення.Запорукою довгожительства є й те, що в сім’ях молоді та літні люди живуть разом протягом усього життя.Сприймаючи адекватно сучасне життя, довгожителі активно користуються соціальнимиі мережами, вони є учасниками груп, які заохочують здоровий і щасливий спосіб життя.