загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

"За кордоном не загубляться": у Черкасах пенсіонери відвідують безоплатні курси англійської мови

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсіонери з Черкас можуть безоплатно опанувати англійську мову. Відповідні курси стартували на базі освітньо-культурного простору "Гончаренко центр". Відвідувати заняття виявили бажання понад дві сотні людей, із яких сформували чотири групи, розповіла Суспільному директорка Анна Драч.

Переважно це люди, яким за 60 років. Навчатимуться вони раз на тиждень протягом пів року. Пані Іда на заняття з англійської мови записалася вперше.

Розповіла, що у школі вивчала німецьку, але знань не лишилося. Тому вирішила опанувати щось інше: "Вивчала німецьку, колись, років сорок тому. Ми читали, але розмовляти нею не могли. Нині інше ставлення до іноземних мов, тому треба вивчати. Я прийшла тому, що хочу подорожувати і тому, що хочу тренувати свою голову".

Таких, як пані Іда, більшість. Наприклад, пенсіонерка Наталія: "Я вивчала німецьку, а зараз хочу англійську". Пенсіонерка Світлана теж прийшла підтягнути свою іноземну.

"Хочу говорити нею, дивитися фільми. Словом, треба", – зазначила вона. Пані Людмила напередодні курсів почала вивчати англійську самостійно, за допомогою мобільних застосунків:

"Я займалася в застосунку, писала. Слова то я знаю, наприклад, «пліз», «мілк», але як їх правильно орфографічно написати – не розумію. З телефоном це одне, а наживо – по-іншому". Викладачка англійської мови Юлія Марієва програму навчання формувала, враховуючи можливості студентів літнього віку. Акцент робили саме на спілкування:

"У цю програму будуть входити абсолютно всі теми для повсякденного життя, щоб люди могли розповідати про себе, чим вони люблять займатися. Якщо поїдуть за кордон – не загубляться точно".

Директорка освітньо-культурного центру "Гончаренко Центр" Анна Драч розповіла: для пенсіонерів організували окрему групу, аби зробити заняття максимально ефективними: "Коли одна вікова категорія, вони можуть спілкуватися, допомагати одне одному".

До списку новин