загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Файний подкаст розповів про колись відоме графство на Волині

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Палац Браницьких у Любомлі славився розкішним життям, але, як і багато пам‘яток архітектури, постраждав від рук радянської влади. Вціліло лиш одне крило з-поміж великого палацового комплексу. Утім, цінність історичної будівлі від цього не втратилася. Про цю пам’ятку історико-культурної спадщини розповідаємо у новому епізоді Файного подкасту linktr.ee/volyncastles.

Наш співрозмовник – Олександр Остапюк з Любомльського краєзнавчого музею. Відомо, що рід Браницьких був одним із найвідоміших на Волині. Резиденція родини Браницьких входила до палацово-паркового ансамблю, збудованого у другій половині 18 століття.

«Францішек Ксаверій Браницький побудував у Любомлі великий палац та парк, де проводив своє дозвілля. З того часу місто називалося Любомльським графством. Побудував на площі ринок торгові ряди, провів меліорацію, почав закріпачувати міщан», — розповідає краєзнавець. Зокрема, щоб здивувати своїх гостей, Ксаверій проклав від палацу до площі Ринок оригінальну доріжку, складену з кінських зубів.

Це невелика відстань – 150 метрів.

«У палаці вирувало активне життя, відбувалися прийоми іменитих гостей, проводилися бали, зароджувалися політичні інтриги», — зазначає пан Олександр. У випуску також йтиметься про: стан архітектурної пам’ятки та перспективи її збереження; історію Любомля та роль родини Браницьких у ній; як виглядав оригінальний палац і як приймав гостей; що ще цікавого подивитися туристам, які завітають у древній Любомль. Запрошуємо почути більше про палац у Любомлі у нашому подкасті за посиланням: https://on.soundcloud.com/Bg2y24t1AtXhcYBd8 Проєкт втілюється ГО Волинська Фундація за підтримки Український культурний фонд.

Джерело:
До списку новин