загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Легенди Кременця або чого треба послухати Файний подкаст

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Прогулюючись по старовинних вулицях міста, спілкуючись з його мешканцями, розумієш скільки таємниць приховує в собі Кременець. З усіх почутих легенд про Кременець найбільше приваблюють найбі ті, що стосуються такої колоритної постаті, як неаполітанська принцеса Бона Сфорца д’Арагон, яка була другою дружиною польського короля Сигізмунда І Старого.

Вона походила від міланських герцогів, була донькою Івана Галеацці Сфорці та Ізабелли Арагонської. Змішання різних кровей говорило саме за себе, слід зазначити, що за національністю вона була наполовину італійка та іспанка. Освіту та виховання вона отримала при пишному дворі Людовіко Сфорца.

Це була надзвичайно вродлива та розумна жінка, яка мала великий вплив на свого чоловіка, а, згодом, і на сина Сігізмунда Августа. Одружившись вона отримала у 20-річне володіння ряд міст, аж до 1556 року, серед яких був і Кременець, який в 1536 році Сигізмунд передав у вічне володіння дружині.

За переказами чомусь вважається, що сама королева жодного разу не приїжджала до Кременецького замку. Але не дивлячись на це жителі міста люблять розповідати про Бону різні легенди, які б не змогли відбутись без безпосередньої участі королеви.

Зокрема, цікавою є розповідь про те, як Бона звеліла зробити підвісний міст на шкіряних пасах. Не зважаючи на попередження про небезпеку вона вирішила проїхати по містку на кареті – і як результат – міст не витримав.

В результаті королева зірвалась вниз, але чудом врятувалась, бо почала молитись. З тих часів гору, на якій знаходиться замок нарекли Боною. Одна з легенд говорить про те, що коли Бона поверталась до Італії, то прихопила з собою частину польської казни, те, що не змогла взяти, а це дванадцять возів золота, веліла сховати в колодязі на горі, глибина, якого сягала 34 м.

Охороняти золото залишила найсимпатичнішу кременчанку. З того часу існує повір’я, про те, що якщо хлопець на Великдень о півночі спуститься в колодязь, то побачить там 12 дверей, за якими і знаходяться скарби.

Тоді сміливець повинен поки годинник б’є 12 разів відкрити всі двері, взяти золото і врятувати дівчину. Хто не вкладеться в час – залишиться на віки в колодязі. На жаль, до цього часу нікому цього зробити не вдалося. Судячи з її умілих рішень вона зарекомендувала себе як практична господиня, адже до того ж займалася на той час нежіночою роботою.

Саме Бона принесла до Польщі мистецтво Ренесансу, при її дворі постійно були відомі художники, скульптури, архітектори. Досить моторошною є легенда про те, що задля вічної молодості і краси, Бона веліла замордувати в Кременецькому замку близько 300 дівчат, для того, щоб купатись і їх крові.

Закінчила своє життя Бона в м. Барі в Італії, і найімовірніше, що на своїй батьківщині досягнувши 63 річного віку була отруєна власним лікарем, який був підкуплений іспанським королем Філіппом ІІ із династії Габсбургів. Для того, щоб відчути справжню красу та містичність Кременецького замку, треба обов’язково самому відвідати місто або прослухати подкаст.

У випуску йтиметься про: неприступність Кременецького замку та безрезультатні спроби його завоювання; як виглядала історична споруда, як тільки її побудували; таємниці підземель Кременецького замку; містичні легенди, пов'язані із його власницею Королевою Боною; коли краще відвідувати замкову гору, а також про інші цікаві локації Кременця. 

Тож запрошуємо у нашу подкастмандрівку. Щоб прослухати аудіо натисніть на посилання:

https://linktr.ee/volyncastles 

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

 Джерело фото: https://www.facebook.com/volynfoundation

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

 

 

До списку новин