загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Українським пенсіонерам у Польщі не обов’язково проходити верифікацію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пропозиція уряду щодо ідентифікації пенсіонерів

У червні Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт, який вимагав би від пенсіонерів, які проживають за кордоном, щороку до 31-го грудня, проходити фізичну ідентифікацію.

Проте, як пояснив нам юрист ГО «Платформа прав людини» Євген Воробйов, наразі законопроєкт пройшов лише перше читання. Отож, наразі у пенсіонерів, які проживають за межами України, немає обов’язку проходити ідентифікацію.

Водночас у майбутньому така вимога може з’явитися, якщо законопроєкт ухвалять. У такому випадку ідентифікацію можна буде пройти за допомогою двох способів: використати сервіс «Дія»; отримати довідку у консульській установі.

Кому можуть призупинити виплати пенсії Як пишуть на сторінці Генерального консульства України в Гданську, припинення виплати пенсії може відбутися лише у таких випадках: призначення пенсії відбулося на підставі документів, що містять недостовірні відомості; у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; в інших випадках, передбачених законом.

У такому випадку, щоб поновити виплати, слід особисто вернутися до сервісного центру Пенсійного фонду на території України.

Проте українці, які проживають за кордоном, у період дії воєнного стану та протягом трьох наступних місяців після його скасування, можуть надіслати документи поштою.

Для цього слід підготувати наступні документи: заяву про перерахунок пенсії; копія документа/документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, реєстрацію їх місця тимчасового проживання / перебування за кордоном (з перекладом); копія паспорта громадянина України; оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом).

Останній документ можна отримати у консульській установі. Вартість цієї послуги 83 злотих. Фізична ідентифікація пенсіонерів ВПО, які перебувають за кордоном Крім того, Міністерство соціальної політики запровадило нововведення, яке стосується пенсіонерів, що отримали статус внутрішньо переміщених осіб ще ДО введення воєнного стану в Україні.

Вони через карантин не проходили не проходили обов’язкову періодичну фізичну ідентифікацію. Як пишуть на сайті міністерства, ця категорія людей має час пройти ідентифікацію до 31 грудня. До того часу виплати призупиняти не будуть.

Крім того, для них запровадили нові можливості пройти ідентифікацію, а саме: авторизуватися в особистому електронному кабінеті пенсійного фонду із використанням «Дія.Підпис»; за допомогою відеоконференції з працівником пенсійного фонду звернутися до консульської установи. Читайте також:

Як українцям, що виїхали з Польщі, повернути 500 злотих допомоги

Розповідаємо першими новини для українців у Кракові — підписуйтесь на телеграм UAinKrakow.

Читайте більше новин, вподобавши сторінку UAinKrakow.pl у соцмережі Facebook.

Фоторепортажі та корисні інфографіки — на нашому Instagram-акаунті.

Текст: Мая Голуб

Титульне фото: Pixabay

Джерело:
До списку новин