загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як докупити пенсійний стаж без повернення в Україну? Пенсійний фонд надав роз’яснення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Від березня поточного року українці отримали можливість "докупити" страховий стаж собі або іншим особам без укладання паперового договору та без відвідування державних установ. Роз'яснення цієї процедури оприлюднив Пенсійний фонд України.

Там уточнили, що добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі.

Добровільні внески можна сплатити як за себе, так і на користь третіх осіб, якщо вони ще не вийшли на пенсію і за них хоча б один раз сплачували страхові внески – тоді дані про них є в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО).

Для того, щоб "докупити" страховий стаж онлайн, потрібно укласти Договір з Пенсійним фондом України. Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду шляхом підписання Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для укладання Договору можна авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), "Дія.Підпису" або системи GOV.ID. Договір підписується шляхом накладання на нього КЕП.

При цьому періодичність та розмір сплати добровільних внесків людина визначає самостійно, виходячи із побажань та фінансових можливостей.

Однак щоб непрацюючій особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. На сьогодні це 1474 грн (22% від мінімальної зарплати 6700 грн).

Однак ця сума може більшою, що вплине на розмір пенсії. "Фактично кожні 100 гривень добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату для призначення пенсії майже на 455 гривень", – зазначають у Пенсійному фонді.

Інформацію про сплачені внески можна перевірити на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України в особистому кабінеті застрахованої особи, на користь якої сплачено внески.

Перевірити дані про зарахування платежу, заробітну плату для пенсії, розрахованої з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті, сформувавши електронну довідку ОК-5. 

Джерело:
До списку новин