загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У чому секрет довголіття? Аналіз крові довгожителів може містити підказки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Вчені припускають, що секрет довголіття можуть приховувати біомаркери крові людей, які перетнули позначку у 100 років. Про це повідомляє Health із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі GeroScience.

Виняткове довголіття (понад 85 років) – це результат поєднання багатьох факторів, зокрема генетики та способу життя. Однак група вчених із Каролінського інституту (Швеція) виявили, що довгожителі мають нижчий рівень глюкози, сечової кислоти та креатиніну в крові, аніж інші люди.

Відмінності були помітні задовго до того, як цим людям виповнилося 100 років – ще у віці 65-ти. Для дослідження вчені використали дані понад 44 тисяч людей, які проходили лабораторне тестування в Центральній автоматизованій лабораторії в Стокгольмі в період між 1985 і 1996 роками.

Вимірювання продовжувалося до кінця 2020 року. Тоді науковці підрахували, що серед цієї когорти 1224 людини дожили до 100 років.

Дослідники вивчили 12 біомаркерів: сечову кислоту (запалення); загальний холестерин та глюкозу (метаболізм); аланінамінотрансферазу, аспартатамінотрансферазу, альбумін, гамма-глутамілтрансферазу, лужну фосфатазу та лактатдегідрогеназу (печінка); креатинін (нирки); залізо (ризик анемії); альбумін (харчування).

У столітніх людей рівень глюкози, сечової кислоти та креатиніну в крові був нижчим, а загального холестерину та заліза – вищий, ніж у середньостатистичних людей. Однак різниця не була великою.

У довгожителів були відносно однорідні профілі біомаркерів в цілому – вони рідко мали значення на нижньому або верхньому кінці діапазону норми. Однак співавтор дослідження Шунсуке Мурата каже, що потрібно набагато більше досліджень для повного розуміння всіх основних факторів довголіття. "У цьому дослідженні ми вивчали біомаркери один за одним.

Наступним кроком буде вивчення їх комбінацій. Крім того, ми не впевнені, наскільки значення біомаркерів залежать лише від способу життя, або наскільки вони також залежать від генетичних факторів", – пояснює науковець.

Нижчі показники сечової кислоти, креатиніну та глюкози в крові вказують на більш здоровий спосіб життя в цілому, стверджує ендокринологиня Реха Кумар, яка не брала участі у дослідженні. "Я дійсно вважаю, що харчування та спосіб життя є важливими факторами. Всі біомаркери, про які йдеться, можна модифікувати, вони не є генетично закладеними", – пояснює вона.

Джерело:
До списку новин