загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Індексація пенсії та коли зросте розмір виплат для пенсіонерів Буковини

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З початку 2024 року в Україні разом з підвищенням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму підвищилася й мінімальна пенсія. Вона зросла на понад 260 гривень. Також з 1 березня очікується й індексація пенсійних виплат. Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця начальника управління з обслуговування громадян Пенсійного фонду України в області Наталя Назаренко.

З 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні зріс з 6700 до 7100 гривень. Розмір прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність, збільшено з 2 093 до 2 361 гривні. За словами Наталії Назаренко, зростання мінімальної заробітної плати також вплинуло на розмір пенсій для пенсіонерів, які не працюють й досягли віку — 65 років та мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки.

Мінімальний розмір пенсії для цієї категорії громадян не може бути меншим 2840 гривень, а це 40 відсотків мінімальної заробітної плати. Перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсій у зв'язку зі зростанням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб запланований з 1 березня 2024 року разом зі щорічною індексацією пенсій.

"Зараз ми в процесі підрахування, бо індексація залежить від рівня інфляції за попередній рік. Органи статистики мають показати рівень інфляції за 2023 рік і це буде становити 50 відсотків показника, й також 50 відсотків береться з розміру середньої заробітної плати за 36 минулих календарних місяців. Точний розмір індексації буде відомий у середині лютого", — розповіла в ефірі національного телемарафону пані Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

Усі перерахунки, що пов'язані з індексацією пенсії будуть проводитись автоматично. Тобто звертатись до Пенсійного фонду України громадянам щодо цього не потрібно.

Джерело:
До списку новин