загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні є багаті пенсіонери — хто вони та які виплати отримують від держави

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Середня пенсія судді в Україні сягає 100 тисяч гривень. При цьому за три останні роки середні пенсії суддів зросли майже на 30 тисяч гривень. А деякі судді у відставці можуть отримувати виплати після виходу на пенсію понад 200 тисяч гривень щомісяця. Про це йдеться у даних, які Пенсійний фонд надав у відповідь на запит OBOZ.UA. Наприклад, колишній голова Верховного суду України Ярослав Романюк задекларував за 2023 рік прибуток від Пенсійного фонду в розмірі 2 млн 937 тисяч 27 гривень.

Тобто щомісячно він отримував у середньому 244,7 тисячі гривень. Зазначимо, що судді на заслуженому відпочинку одержують щомісячне довічне грошове утримання, яке є аналогом пенсії, проте призначається та виплачується за окремим спеціальним законом. Кімнати у гуртожитку, іномарки та мільйонні зарплати.

Що задекларували кременчуцькі судді у 2022 році За повідомленням «Слідства-інфо» Україна витрачає з держбюджету на утримання суддів у відставці щорічно понад 4 млрд грн. Для звичайних українців розмір пенсії обмежений 10 прожитковими мінімумами для тих, хто втратив працездатність. З 1 січня 2024 року це 23610 грн.

Конституційний суд розглядав питання щодо встановлення обмеження розмірів пенсії суддів й вирішив що обмежувати розмір довічного грошового утримання суддів у відставці неправильно, бо це порушення конституційних норм. Розмір пенсії судді залежить від його стажу, а також від розміру зарплат, які отримують працюючі судді на відповідній посаді. Мінімальна пенсія судді у відставці — 50% від зарплати працюючого судді. А якщо стаж понад 20 років, то за кожний наступний рік роботи пенсія збільшується на 2%.

Максимальний розмір виплати не може бути більшим за 90% зарплати судді. Щоб одержувати 90%, потрібно працювати суддею 40 років. Середня пенсія в Україні зараз становить 5 385 грн — при цьому кожен другий пенсіонер в Україні отримує менше ніж 4 тис. грн.

Як раніше писав «Кременчуцький ТелеграфЪ», українські пенсіонери виграли у держави в судах понад 66 млрд грн, але у бюджеті немає коштів для того, щоб виплатити цей борг. Більшість із тих, хто виграв суди — військові пенсіонери. 

Джерело:
До списку новин