загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В яких умовах живуть люди похилого віку у світі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Згідно з дослідженням, опублікованим ООН, більшість жінок і чоловіків віком 65 років і більше продовжують жити у своїх будинках – одні, з партнером, дітьми чи іншими членами сім'ї. У колективних житлових приміщеннях (будинках для людей похилого віку) у світі проживають 3% людей: 3,2% жінок та 2,7% чоловіків.

При цьому, якщо брати людей у віці 80 років і старше, то вже 5,5% з них проживають у будинках для людей похилого віку. У більш розвинених країнах і регіонах, наприклад, у Європі, Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії, люди похилого віку найчастіше живуть одні або з партнером (тобто у своєму будинку і без інших членів сім'ї).

Так, наприклад, у Швейцарії 90% людей похилого віку живуть одні або з партнером, у США – 75%, у Греції – 74%. Як зазначає ООН, жити незалежно у такому віці їм дозволяють програми соціального захисту (зокрема, пенсійне та медичне забезпечення) та накопичені активи.

На глобальному рівні жінки у віці 65 років і більше вдвічі частіше, ніж чоловіки старшого віку, живуть одні – 22% проти 11%. Наприклад, у Центральній та Південній Азії, країнах Африки та на південь від Сахари 3% та 8% чоловіків віком 65 років і старше живуть одні, у жінок цей показник становить 7% та 12%. В Австралії та Новій Зеландії, Європі та Північній Америці до 36% жінок живуть одні, чоловіки – 17%.

При цьому гендерний розрив менший у Латинській Америці та країнах Карибського басейну (17% жінок та 12% чоловіків), Північній Африці та Західній Азії він більш виражений (15% жінок живуть одні та 4% чоловіків). Така тенденція пов'язана з тим, що жінки в середньому живуть довше за чоловіків. Отже, жінки похилого віку частіше, ніж чоловіки, вдовіють, рідше після цього виходять заміж, а значить, частіше живуть на самоті. В ООН наголошують, що ці три фактори сприяють їхній економічній незахищеності, якщо розглядати це питання з демографічної точки зору.

Високий рівень бідності серед жінок викликаний також тим, що їхня частка на ринку праці менша, ніж у чоловіків, у них менший трудовий стаж (через догляд за дітьми та домашню роботу) та нижча офіційна зарплата. Як наслідок існує великий розрив між розміром пенсійних виплат чоловіків і жінок. Загалом, кожна десята жінка у світі живе у крайній бідності. У країнах, що розвиваються, більшість літніх чоловіків і жінок зазвичай живуть зі своїми дітьми або в розширених сім'ях (з онуками, племінниками, родичами партнера).

Це характерно, наприклад, для Азії, Африки, Латинської Америки та країн Карибського басейну. Є також тип домогосподарства з «пропущеним поколінням»: тобто бабусі та дідусі живуть разом із онуками, без представників проміжного покоління. Найбільше таких у Домініканській Республіці, Гаїті та Гондурасі. Жінки знову-таки частіше, ніж літні чоловіки, живуть у домогосподарствах із «пропущеним поколінням».

Джерело:
До списку новин