загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

США не дали грошей на пенсії українцям. Чи чекати проблем із виплатами

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У нещодавно прийнятому пакеті допомоги США для України на 61 млрд доларів для покриття дефіциту держбюджету передбачено 7,8 млрд. Але ці кошти не підуть на фінансування пенсійних виплат, випливає з рішення Конгресу. Проте на планах українського уряду щодо збільшення пенсій та графіка виконання соціальних зобов'язань перед українцями це не позначиться, запевнив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Це (7,8 млрд - ред) та частина "бюджетного пазла", якої нам не вистачало, щоб закрити дефіцит бюджету до кінця цього року. Фактично ми точно впевнені, що цього року і наступного року ми профінансуємо всі соціальні платежі , усі пенсії, усі субсидії”, - заявив прем'єр. Він зазначив, що виплати будуть своєчасними та в повному обсязі.

"Власне, американська допомога дає нам упевненість у виконанні цих зобов'язань на 100%", - сказав Шмигаль. Чи вистачить коштів без грошей від США У Міністерстві фінансів України впевнені, що навіть із урахуванням заборони використання коштів від США для виплати пенсій грошей на ці цілі цього року вистачить. "З жовтня 2023 року Україна не отримувала пряму бюджетну підтримку від США, в той же час усі пенсійні витрати були забезпечені", - зазначили в Мінфіні в коментарі РБК-Україна.

На сьогоднішній день, йдеться у коментарі, заборгованості із виплати пенсій немає, і далі пенсійне забезпечення планується проводити своєчасно та в повному обсязі. "Очікується, що у 2024 році Україна отримає необхідний обсяг зовнішнього фінансування для забезпечення соціальних витрат у повному обсязі", - заявили в Мінфіні. Насамперед йдеться про інші джерела фінансування. Зокрема, про фінансову підтримку ЄС та інших країн-партнерів - Японія, Канада, Великобританія, Норвегія. Станом на 25 квітня обсяг коштів для бюджету від партнерів становив 11,8 млрд доларів. І це при тому, що на кінець січня сума такої допомоги була меншою – 1,2 млрд дол.

Доктор економічних наук Олексій Плотніков не бачить нічого страшного в тому, що використання допомоги США обмежене для фінансування пенсійних виплат. Таке обмеження він пов'язує із відмінністю систем пенсійного забезпечення. "У США немає солідарної системи, тому всередині країни було б не зовсім зрозумілим фінансування солідарної системи України", - зазначив він у коментарі РБК-Україна. Навіть за такого обмеження, зазначив економіст, Мінфін зможе у разі потреби перерозподілити постатейні витрати.

"Думаю, що пенсійний фонд буде профінансований за рахунок того, що надходитиме від інших міжнародних партнерів", - упевнений Плотніков. Як зростали ціни, зарплати та пенсії Минулого року, за інформацією уряду, мінімальна зарплата зросла на 6% – з 6700 грн до 7100 грн.

Прожитковий мінімум збільшився у середньому на 12% – до 2920 грн. Інфляція становила 5,1%. Саме зміна "мінімалки" та інфляції і визначили розмір індексації пенсій з 1 березня, відповідно до закону – на 8%. За словами Дениса Шмигаля, новий середній розмір підвищення пенсій становив 322 грн., а середня пенсія зросла до 5 717 грн.

Індексація зачепила понад 10 мільйонів українців: 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств та майже 100 тисяч "чорнобильців". Крім того, з 1 квітня проведено автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу. А пізніше планується індексувати найнижчі пенсії.

На сьогоднішній день, уточнили РБК-Україна в Міністерстві фінансів, сума єдиного соціального внеску, згідно з постановою уряду, розподіляється так: · загальнообов'язкове державне соціальне страхування у разі безробіття – 4,8058 %; · загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, – 9,5727%; · загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) – 85,6215%. Поки що назвати конкретні суми видатків не можна, оскільки Пенсійний фонд зараз уточнює параметри свого бюджету на 2024 рік.     

Джерело:
До списку новин