
Згідно з постановою Кабміну №1503, з 1 березня 2025 року в Україні розпочнеться перевірка актуальності декларацій із сімейними лікарями.
Вона дає право на безкоштовні консультації лікаря, аналізи крові та сечі, вимірювання рівня глюкози та холестерину, флюорографію, кардіограму, а також тестування на гепатити та ВІЛ. У разі розбіжностей між даними у медичній системі та державних реєстрах деякі декларації можуть бути деактивовані.
Згідно з документом Національна служба здоров'я України (НСЗУ) проводитиме верифікацію даних пацієнтів, а Міністерство фінансів продовжить фінансувати послуги лише для активних декларацій. Насамперед перевірці підлягають: неповнолітні — якщо дитина отримала ID-картку, необхідно оновити дані замість свідоцтва про народження;громадяни, які змінювали документи — при зміні прізвища, паспорта або номера телефону слід актуалізувати інформацію;пацієнти, які уклали декларацію у 2018 році — на той час податковий код не був обов'язковим, тому може бути відсутнім у базі; особи, які не відвідували лікаря понад три роки.
Щоб перевірити актуальність своєї декларації, рекомендується: переглянути медичні документи, де вказані дані про лікаря; звернутися до реєстратури медичного закладу для уточнення інформації;перевірити декларацію у власному кабінеті електронної медичної системи (наприклад, HELSI); зв'язатися з контакт-центром НСЗУ. При цьому, голова НСЗУ Наталія Гусак наголосила, що в Україні наявність податкового номера у дітей не є обов'язковою умовою для фінансування медичних послуг, які надають сімейні лікарі. Вона також повідомила, що НСЗУ звернулася до відповідних відомств з проханням відкласти верифікацію цих дітей доти, доки не буде реалізовано автоматичну перевірку через реєстри свідоцтв про народження.