
Складні економічні умови, в яких Україна опинилася через повномасштабну війну, змушують деякий бізнес закриватися або суттєво скорочувати штат. Внаслідок цього багато громадян втрачають роботу, а знайти нову дуже складно, особливо тим людям, яким до пенсії залишилось зовсім небагато часу.
Щоб особа могла скористатися правом дострокового оформлення пенсії, має бути виконана низка умов, передбачених частиною першою статті 49 Закону України від 05.07.2012 № 5067-VІ "Про зайнятість населення".
Зокрема це: наявність необхідного страхового стажу; реєстрація в центрі зайнятості протягом 30 днів після звільнення; відсутність роботи, яка підходить для цієї людини, протягом 7 днів з моменту реєстрації в Державній службі зайнятості. Якщо така робота відсутня, зареєстрований безробітний подає до центру зайнятості заяву про отримання клопотання до Пенсійного фонду України та про припинення реєстрації в центрі зайнятості.
Раніше ми писали, що деяким українським пенсіонерам потрібно буде повернути частину з нарахованої пенсійної виплати у 2025 році. При цьому, якщо це не зробити добровільно, то стягнення відбудеться через суд. Також дізнавайтеся, як громадянам, які виїхали за кордон через повномасштабну війну, оформити пенсії без необхідності повертатися додому.