загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що посіяти на осінь, щоб бути з урожаєм до морозів?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Давайте поговоримо про ті городні культури, які не тільки можна, а й треба сіяти з перспективою на осінній врожай. Зазвичай восени ми тішимося гарбузами з власного городу, пізньостиглими сортами капусти, моркви й буряка та томатам, які достигають у кухонній шафці. Але насправді список власноруч вирощених овочів, якими можна ласувати до перших морозів, значно більший!

А скільки зелені можна посіяти з прицілом на осінь, щоб продовжити сезон споживання вітамінної їжі, як мінімум, місяців на два! Отже, не лінуємося, беремо в ручки насіння, грабельки і йдемо на грядки, що звільнилися після ранніх культур, сіяти холодостійкі овочі й зелень з коротким терміном дозрівання. Які – читайте в цій статті.

Переваги осіннього городу
Доглядати за посадками наприкінці літа-восени набагато приємніше, ніж весною-влітку. Хоча б тому, що не спекотно і немає отієї весняної гарячки «О, Боже, я нічого не встигаю!». Восени час ніби сповільнюється, даруючи можливість тихо працювати та насолоджуватись прекрасними картинками осіннього саду-городу…
При цьому посадки кінця сезону приносять городнику значно менше клопотів, ніж весняні.

По-перше, чим коротше стає світловий день, тим повільніше ростуть будь-які рослини, в тому числі бур’яни. Менше бур’янів – менше прополювання, більше часу у садівника.
По-друге, восени активність шкідників починає знижуватися, а деякі з них зникають і зовсім. Якщо осінь не надто волога, як в останні роки, то багато грибних хвороб також можуть обійти овочі стороною.
По-третє, осінь – найкращий час для овочів прохолодного сезону. Ви помітили, що деякі культури восени зростають навіть краще, ніж навесні? До того ж окремим культурам навіть корисне зниження температури повітря, щоб цукор накопичувався в листі, що робить їх смак солодшим. Овочі прохолодного сезону, про які піде мова нижче, виграють від порівняно низьких температур і коротшого світлового дня. А якщо час їх плодоношення припаде на спекотне літо, то врожаю просто не буде.
Так, наприклад, врожай шпинату в липні у відкритому ґрунті – скоріше результат якихось «хитрощів» городника, ніж природне явище. Бо при високих температурах і довгому світловому дні шпинат стрілкується, так і не наростивши нормальну масу листя.
Четверта перевага вирощування овочів з прицілом на осінь — при нижчих температурах повітря вам не доведеться часто поливати. А використання мульчі, щоб зберегти вологість ґрунту, і періодичні дощі (осінь все-таки) може звести поливи грядок восени до нуля.

Крім того, деякі культури (морква, капуста, пастернак) стануть ще смачнішими під дією легких приморозків. Завдання садівника – передбачити, наскільки низько може опуститися температура, і відповідно до цього захистити свої посіви. До справжніх холодів можна накрити багато коренеплодів товстим шаром солом’яної мульчі, що продовжить сезон городництва на місяць, а то й більше.

Які овочі посіяти на осінь?
Вважається, що культури, які завдяки скоростиглості встигнуть порадувати плодами й листям до приходу зими, безпечно висівати до середини серпня. Це в тому випадку, якщо ви не хочете потім возитися з укриттям. Але якщо останній місяць літа вкрай спекотний і посушливий, а можливості поливу обмежені, краще відкласти посіви, ніж втратити сходи. В останні роки вересень і жовтень в Україні радують теплом, то ж можна сподіватися на врожай і від вересневих посівів швидкостиглих овочів.

У серпні можна посіяти майже всі види «швидких» овочів:
- капусту – ранню білокачанну, кольрабі (бажано, розсадою), кале, пак-чой, пекінську;
ранні сорти огірків;
- цибулю на зелень (батун, порей, шніт, слизун, багаторічні луки);
- редис і дайкон;
- ранні сорти буряка і моркви — для гички та смачних молодих плодів (чим раніше посіяти, тим краще результат, але такий врожай не годиться для тривалого зберігання);
- горох;
- спаржева квасоля ранніх сортів;
- картопля надранніх сортів.

В кінці серпня можна починати пересаджувати, ділити та висаджувати ревінь, спаржу, хрін, черемшу й інші багаторічні овочі.
Яку зелень посіяти на осінь?
Серпень дає можливість всім городникам отримати восени ще один врожай вітамінної зелені. А, може, і не один, бо багато культур варто сіяти конвеєром – кожні два тижні. Таким чином можна забезпечити постійні вітамінні добавки до меню аж до приходу зими.

Весь серпень можна сіяти на грядки кріп і петрушку.

А їм в компанію додати:
фенхель на зелень;
базилік;
коріандр;
руколу;
шпинат;
листовий салат (але не качанний);
крес-салат;
гірчицю;
щавель;
мангольд;
огіркову траву.
Якщо є можливість поливати грядки, або стоїть сприятлива погода, можна починати висівати насіння (особливо свіжозібране) всіх багаторічних пряних трав — м’яти, меліси, шавлії та ін. Вони ще встигнуть підрости до зими.
Сподіваємося, ми надихнули вас на продовження городнього сезону і ви посієте ще багато чого смачненького і корисного. 

До списку новин