загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Різко збільшилася кількість пенсіонерів, зайнятих на міні-роботах

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Майже на 60 відсотків збільшилась кількість літніх людей, порівняно з минулими роками, які збільшують свою пенсію прибутками від незначних робіт.  Громадські організації попереджають про бідність в літньому віці.

У Німеччині багато пенсіонерів хочуть або змушені працювати навіть у похилому віці.  З 2000 року кількість пенсіонерів на додаткових міні-роботах зросла майже на 60 відсотків, іншими словами, виросла на 280 000 до приблизно 761 000.  Це було обнародувано у відповіді федерального уряду на запит лівих парламентських груп, присутніх у “Süddeutsche Zeitung”.  120 000 працівників подібного роду  мали в 2011 році 75 років або були навіть старші.

Ті, хто має міні роботу, а отже отримує додатково біля 400 євро на місяць, не мусить платити за це жодних податків чи внесків до соціального страхування.  Тим часом, з'являється все більше пенсіонерів, яким вдається заробити більше, ніж 400 євро.

За даними Федерального агентства з праці, в кінці минулого року 154 000 людей пенсійного віку офіційно займали посади, сплачуючи внески до соціального страхування.

Як видно, їхнє число майже подвоїлося з кінця 1999 року.  Велика частина цих співробітників, близько 80 000, отримала змогу працювати навіть повний робочий день.  Приватні підприємці не включені в цю статистику.

«Фінансова скрута - не головний мотив"

"Багато хто з літніх людей хоче працювати, тому що вони мають сили і бажання", - сказав експерт ринку праці Інституту німецької економіки (IW) Хольгер Шефер, для “Süddeutsche Zeitung”.  Більшість з них є  висококваліфікованими.  "Це вказує на те, що фінансові труднощі у багатьох випадках не є головною мотивацією", - сказав експерт.

Цю точку зору заперечує голова найбільшого німецького громадського об'єднання Ульріке Maшeр.  У випадку з “міні-джоберами”, які є старшими за  75 років, з її точки зору, не йдеться про професорів університетів, а про пенсіонерів, котрі розносять газети, прибирають полиці в супермаркетах, або виконують іншу непопулярну роботу.  Вони робили це, "щоб покращити свої мізерні пенсії", сказала Машер.

Міністерство праці вказало у своїй відповіді на той факт, що пенсіонери фінансуються по-різному.

Тож такі доходи, як оренда або пенсії за старістю, набирають особливого значення.  Матіас Бірквальд, пресс-секретар у справах пенсійної політики  Лівих, застерігає від "масової  бідності у старості". 

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин