загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Вони просто не можуть покласти слухавку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За даними Національної ліги споживачів, майже третина всіх жертв шахрайства телемаркетингу були  віком від 60 років і старші. Дослідження Американської асоціації пенсіонерів свідчать, що більшість жертв шахрайства телемаркетингу не розуміють, що голос в телефоні може належати людині, яка намагається вкрасти їхні гроші.

Багато споживачів вважають, що продавці, милі молоді чоловіки чи жінки, просто намагаються заробити собі на життя. Вони можуть бути наполегливими або перебільшувати пропозиції, але вони, в основному, чесні. Хоча це і правда для більшості телемаркетерів, але є певна категорія людей в чиї наміри входить грабунок, з використанням телефону як зброї. У ФБР говорять, що існують тисячі шахрайських телемаркетингових компаній, що діють в Сполучених Штатах та інших країнах. І ця кількість нелегальних телемаркетерів збільшується.

Жертвам часто складно, особливо пенсіонерам, розпізнати в діях шахраїв-телемаркетерів злочин, а не просто посилену рекламу. Багато хто навіть не хоче зізнатися в тому, що вони були обдурені або їх обікрали нелегальні продавці.

Крок 1

Першим кроком для того, щоб допомогти людям похилого віку, які можуть стати жертвами, буде спроба переконати їх, що шахраї-телемаркетери - закоренілі зловмисники, що не переймаються болем, який вони спричиняють коли крадуть чиїсь заощадження. Коли пенсіонери усвідомлять, що протизаконний телемаркетинг - це злочин, що карається великим штрафом і довгостроковим ув'язненням - тоді вони будуть більш схильні до того, щоб покласти слухавку і повідомити правоохоронні органи про аферу. Вони можуть допомогти спіймати та ув‘язнити шахраїв.

Крок 2

Другий крок в боротьбі з шахрайствами телемаркетингу націленого на пенсіонерів - це зрозуміти, чому останні особливо вразливі. Це міф, що жертви некомпетентні, самотні або ізольовані. По суті, дослідження ААП показують, що багато жертв серед людей похилого віку були заманені неправдивими обіцянками чудових пропозицій або способів збільшити свої заощадження. Шахраї-телемаркетери користаються тим моментом, що:

Важко сказати, чи ця фірма легальна. Хороші агенти зі збуту є переконливим, але так само і шахраї. Вони використовують багато тих самих тактик продажу - здаються дружніми, викликають у людей зацікавленість, створюють відчуття терміновості;

Літні люди мають тенденцію довіряти. Оскільки їм важко здогадатися, що дехто з телемаркетерів злочинці, вони більш схильні до того, щоб довіритися їм;

Людей виснажити легко. Літніх людей використовують як мішень безжально - дехто з них отримує більше 20 дзвінків на день від аферистів. Вони також отримують десятки розсилок кожного тижня з проханням передзвонити стосовно розіграшів та інших пропозицій;

Ми всі хочемо вірити. Хто не хоче виграти цінний приз, отримати безкоштовну подорож, або отримати багато грошей від інвестицій? Люди хочуть вірити, що це їхній щасливий день, і може реагувати з підозрою і гнівом, якщо інші піддають сумніву цей оптимізм; а ще:

дуже важко повісити слухавку. Багато пенсіонерів вважають, що це неввічливо просто повісити слухавку. Шахраї знають, як взяти під контроль розмову і готові говорити будь-яку брехню, щоб утримати потенційних жертв на телефоні.

Крок 3

Третій крок - допомогти людям похилого віку розпізнати «красномовні ознаки» шахрайства:

Обіцянка, що ви можете виграти гроші, заробити, або легко позичити;

Вимога діяти негайно, інакше пропустите таку прекрасну можливість;

Відмова надіслати вам письмову інформацію перш ніж ви погодились купити щось або отримати «подарунок/виграш»;

Спроба залякати вас для того, щоб ви купили;

Наполягання, щоб ви переказали кошти або передали кур'єру ваш платіж;

Відмова припинити телефонувати після того, як ви вже попросили не турбувати вас.

Спільною рисою, характерною для усіх телемаркетингових афер, є вимога заплатити авансом.

 

Людям похилого віку слід знати, що:

Це незаконно для компаній, що працюють з розіграшами або тоталізаторами просити вас плату за вступ або вимагати заплатити внесок за свій «приз» або навіть порадити, що ваші шанси на виграш покращаться, якщо ви купите що-небудь;

Незаконно телемаркетерам попросити певну плату наперед, щоб допомогти вам отримати кредит, якщо вони гарантують або наполегливо стверджують, що кредити будуть видані;

Немає жодних підстав для того, щоб давати свій номер кредитної картки або номер банківського  рахунку телемаркетерам, хіба що ви насправді робите платіж використовуючи це рахунок;

Якщо треба спочатку заплатити, перш ніж ви отримаєте більш детальну інформацію про акцію, - це точно афера.

Крок 4

Четвертий крок - це навчитися визначати, коли літні люди стали жертвами або знаходяться у великій небезпеці, і знати, як їм допомогти. Пенсіонери можуть потрапити в халепу, якщо вони:

Отримують багато листів щодо конкурсів, «безкоштовних подорожей», та розіграшів;

Часто отримують дзвінки від незнайомих людей, що пропонують їм вигідні пропозиції або прохають про благодійні внески;

Роблять часті і / або великі платежі компаніям в інших областях або країнах;

Не можуть самі купити продовольчі товари та оплатити комунальні та інші платежі;

Підписуються на більше періодичних видань ніж людина може прочитати;

Отримують багато дешевих речей, наприклад біжутерію, косметику, фільтри для очищення води, та інші дрібнички, які вони купили, щоб виграти щось або отримали призи;

Отримують дзвінки від організацій, які пропонують платні послуги, щоб повернути гроші, які вони втратили через шахраїв-телемаркетерів.

Якщо ви намагаєтеся допомогти літній людині уникнути проблеми з телемаркетинговим шахрайством, то не будьте занадто критичними. Це може статися з кожним - шахраї знаються на своїй справі.

Заохочуйте людей похилого віку до того, щоб:

Повідомити  про цих людей до правоохоронних органів;

Змінити свій номер телефону, якщо шахраї телефонують неодноразово;

Змінити свій банківський рахунок або номери кредитних карток, якщо вони попали до рук злодіїв.

Крок 5

П'ята сходинка в боротьбі з телемаркетинговими аферами - інформувати людей похилого віку про те, як скоротити кількість небажаних дзвінків та надісланої пошти з метою продажу чогось, і як ефективно боротися з телемаркетерами.

Уникайте попадання до списку можливих покупців. Не заповнюйте анкет для участі у конкурсах на ярмарках або у розважальних центрах - вони поширене джерело «вказівок» для шахрая. Просіть компанії, з якими ви співпрацюєте, не передавати ваші персональні дані іншим торгівцям.

Дізнайтеся, з ким ви маєте справу. Якщо це незнайома компанія або благодійний фонд, перевірте його у Єдиному державному реєстрі на сайті міністерства юстиції, використовуючи назву компанії або її код.

Відсортовуйте ваші дзвінки. За допомогою автовідповідача, ідентифікатора співрозмовника, або інших способів, які можуть бути надані вашою телефонною компанією або виробником телефона. Це допоможе вам приймати самостійно рішення, з ким ви хочете розмовляти, а кого уникати.

Заплануйте розмову з телемаркетером. Перед тим як підняти слухавку, обдумайте, на які питання ви відповідатимете, або що бажаєте сказати. Будьте чемні, але непохитні. Повісьте слухавку якщо хтось відмовляється відповісти на ваші запитання або ви помітите очевидні ознаки шахрайства.

Знайте, що ваш телефонний номер може бути занотовано. Коли ви зателефонуєте компанії, ваш номер може бути висвітлений за допомогою системи автоматичної ідентифікації номера (АІН). Якщо у вас є обліковий запис у компанії, то це дає можливість представникові служби підтримки користувачів знайти ваш запис і обслужити вас швидше, але ідентифікатор також може використовуватися і в маркетингових цілях. Запитайте, яку інформацію вони документують і повідомте компанію, що ви не хочете попасти до маркетингового списку.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин