загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чому Україна, Грузія та Молдова повинні обрати ЄС замість Путінського Євразійського союзу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пан Джаяні є старшим аналітиком менеджменту в уряді округу Колумбія.

Росія гаряче виступила проти інтеграції колишніх республік Радянського Союзу в Східній Європі до "західних" блоків, таких як НАТО і ЄС.  Москва продемонструвала готовність використовувати військові засоби, щоб  запобігти цьому процесу. В серпні 2008 року Росія вторгнулася в Грузію у якості покарання за її активне прагнення до членства в НАТО та тяжіння до Заходу. Шістьмома роками потому Кремль анексував Крим і веде приховану війну проти України за її рішення  вступити в союз з ЄС та відмову приєднатися до Євразійського митного союзу, очолюваного Росією.

Незважаючи на ризики Україна, Грузія та Молдова все ще симпатизують заходу. 27 червня ці країни підписали угоду про асоціацію з ЄС, яка наблизила їх до Європи. Врівноважений Азербайджан пильно спостерігає і, на острах Москви, може вчинити аналогічно в певний момент у майбутньому. Але чи є це правильним вибором? Чи є союз з ЄС кращою альтернативою ніж інтеграція з Євразійським митним союзом, що включає Росію, Білорусь та Казахстан? Якщо "якість" країн-членів ЄС та ЄМС має значення, то тоді відповідь подана в цифрах здається очевидною.

Економічна перспектива

Згідно з показниками ВВП економіка ЄС затьмарює економіку ЄМС. З оцінкою в $16.17 мільйонів, він в 5.6 разів перевершує ВВП союзу очолюваного Росією, гарантуючи кращий ринок для майбутніх держав-членів. Підводячи підсумок по 28 країнах-членах, ґрунтуючись на ВВП на душу населення, справи у країн ЄМС ідуть далеко не краще. Росія, Білорусь та Казахстан поділяють між собою п'ять нижніх місць разом з Болгарією та Румунією.

Кредит: 2014 світовий індекс економічної свободи, Фонд Спадщини)

Порівняння економічної привабливості ЄМС та ЄС  не заключається лише в оцінюванні ВВП та його розподілу на душу населення. Економічна свобода також є важливим фактором як загальний показник добробуту націй та потенціалу для економічного росту.  Згідно з індексом економічної свободи складеним Фондом Спадщина, який включає 186 країн по всьому світі, країни з вищим рівнем економічної свободи мають сильніші економіки, здоровіше суспільство, вищий рівень розвитку людини та подолання бідності. Порівняння ЄМС та ЄС доводить, що Україна, Грузія та Молдова можуть розраховувати на кращий побічний ефект від союзу з ЄС. Всі країни ЄС окрім Греції отримали оцінку "переважно" або  "помірно вільні". Росія та Білорусь, будучи здебільшого  "невільними", займають 140 та 150 місця в світовому рейтингу. Лише Казахстан пропонує "помірно вільне" середовище.

(Кредит: 2014 Оцінка економічної свободи)

Якість інститутів та корупція

Економічна перспектива та якість життя в значній мірі залежать від громадських інститутів та рівня корупції. Показники Світового управління складені Світовим банком, які оцінюють 215 країн та територій, базуються на ефективності урядів та контролі корупції. Чим вище значення, тим більш ефективним є уряд та тим нижчий рівень корупції. Швидкий огляд графіку показує, що в порівнянні з країнами-членами ЄС, Білорусія, Росія та Казахстан знаходяться у нижній точці. Коли розмістити країни ЄС та ЄМС на світовій шкалі, що базується на показниках Індексу сприйняття корупції від Transparency International, то різниця стає ще більш помітною. У списку з 176 країн, Білорусь (123), Росія (127) та Казахстан (140) знаходяться серед найбільш корумпованих. Для порівняння, найбільш корумпована країна ЄС, Румінія (69), знаходиться все ще на 54 позиції вище, ніж найменш корумпований член ЄМС - Білорусь.

(Кредит: Індикатор (показник) світового управління, Світовий банк)

 

Політичні права та громадські свободи

Порівняння ЄМС з ЄС у більш широкому політичному та соціальному контексті показує, що громадяни ЄС мають більше політичних прав та громадянських свобод. "Дім свободи" дає всім 28 країнам-членам ЄС статус "вільні". Річна оцінка ґрунтується на оцінці усієї гами показників політичних прав та громадських свобод. Вільним країнам притаманно мати  конкуруючий політичний процес,  міцну опозицію, хороше представництво меншин, свободу слова та  незалежну судову систему.  З трьох можливих статусів - "вільного", "частково вільного" та "невільного", Росію, Білорусь та Казахстан оцінюють як "невільні". Країни з цим статусом зазвичай мають обмежені політичні права та громадські свободи. Утримання політичних в'язнів та придушення свободи слова є звичним в таких країнах. Різниця стає навіть більш очевидною, якщо показники семи політичних прав та громадських свобод окремо нанести на графік.  По всіх семи індексах, країни ЄМС відстають від Болгарії: члена ЄС з найнижчим загальним показником.

(Кредит: Свобода в світі 2013, Дім Свободи)

Партнерство з будь-яким союзом має побічний еффект, який відображається в політичному, економічному та соціальному житті. Якщо метою будь-якої  республіки колишнього СРСР, що проходить процес трансформації, є досягнення вищого економічного росту та прогресу у розбудові політичних та громадських прав та інституцій, то не потрібно багато розуму щоб зробити вибір між ЄС та ЄМС. Перевага ЄС також пояснює, чому Кремль використовує військову силу, аби змусити своїх колишніх супутників залишитися на російські орбіті. Москва може запропонувати набагато менше.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин