загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Горбачов попереджає світ про «початок нової холодної війни»

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Колишній лідер Радянського Союзу Михайло Горбачов попередив у суботу, що Українська криза привела світ до «початку нової холодної війни».

«Світ на межі нової холодної війни. Дехто каже, що вона вже почалася», - сказав 83-річний колишній керівник Кремля в своїй похмурій промові у Берліні на заході з нагоди 25-ї річниці падіння Берлінської стіни.

Виступ прийшовся на той час, коли зі східної України надійшли повідомлення про імовірну підготовку київських військ і проросійських бойовиків до поновлення бойових дій. Журналісти агентства у східній Україні заявили, що бачили понад 80 немаркованих військових автомобілів, що рухались у суботу по контрольованій бойовиками території східної України.

Очевидно, ескалація загрожує хиткому перемир'ю, погодженому в Мінську на початку вересня і підвищує небезпеку розвитку подальшого тиску на відносини між сходом і заходом.

Виступаючи на конференції на віддалі кількох метрів від символічних Бранденбурзьких воріт, Горбачов звинуватив Захід, на чолі з США, в «тріумфалізмі» після того, як падіння Берлінської стіни завершило радянське домінування у Східній Європі.

Довіра між Росією та Заходом «впала» протягом останніх декількох місяців, сказав він, підкреслюючи втрати від української кризи. Він закликав до нових ініціатив для відновлення довіри, в тому числі і скасування особистих санкцій, впроваджених США та ЄС на найбільших російських чиновників у відповідь на дії Москви в Україні.

Горбачов однозначно розглядає Захід як винуватця кризи, надавши минулого тижня свою недвозначну підтримку Путіну. Він сказав перед своїм прибуттям у Німеччину, що «абсолютно переконаний, що Путін захищає інтереси Росії краще, ніж будь-хто інший».

Світ на межі нової холодної війни. Дехто каже, що вона вже почалася.

Зауваження колишнього лідера Радянського Союзу перегукуються зі словами Роланду Дюма, який був міністром закордонних справ Франції 25 років тому. Виступаючи на цьому ж заході, пан Дюма попередив, що без поваги одного народу до іншого: «Все може початися знову вже завтра. Навіть все те, що ми знали і що ми називали «холодною війною».

Барак Обама, Президент США, також висловив стурбованість тим, що мир у Європі знову під загрозою. У своїй заяві в п'ятницю з нагоди 25-ї річниці падіння Берлінської стіни він сказав: "Країни центральної та східної Європи достойно протистоять як впевнені демократи. Європа ще більш інтегрована, багатша та безпечна. Але вчинки Росії щодо України вказують нам, що ще багато роботи, щоб повною мірою реалізувати наше спільне бачення Європи: єдиної, вільної та мирної».

Тим часом, в сумній згадці про гуманітарні наслідки війни, Берт Kьондерс, голландський міністр закордонних справ, попередив у суботу про те, що рештки дев'яти жертв авіакатастрофи літака MH17 можливо ніколи не будуть знайдені.

Він виступив у той час, як п'ять трун вилетіли рейсом з України – остання доставка решток жертв авіакатастрофи з України. Літак малайзійських авіаліній був збитий над підконтрольною повстанцям територією у липні, що спричинило смерть  298 людей на борту, в тому числі 193 голландців.

Київ заявляє, що бойовики збили літак ракетою, наданою Росією. Москва спростовує звинувачення та обвинувачує українські війська.

У Берліні тисячі людей зійшлися до центру міста задля участі у заходах, що включають виставки і поминальні служби, які завершилися в ніч на понеділок  концертом біля Бранденбурзьких воріт і випуском сотень повітряних кульок вздовж колишньої стіни.

Стефан Вагстіл з Берліну

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин