загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Події в Україні за 7 липня 2015р

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У дайджесті подій – коротко про головні новини цього дня:

чим жила Україна сьогодні

 

У Міноборони розповіли, чому бойовики вийшли з Широкиного

Бойовики "ЛНР/ДНР" вийшли з Широкино, так як отримали наказ з Москви продемонструвати реальні кроки роззброєння напередодні нового етапу переговорів у Мінську.

Про це заявив директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони Валентин Федічев в ефірі "5 каналу", передає "Укрінформ".

"Саме напередодні нового етапу переговорів у Мінську з'явилася ініціатива бойовиків з виведення військ з Широкино, а це дійсно відбулося, вони зараз знаходяться на відстані 5 км від Широкино", - повідомив він.

У той же час Федічев висловив думку, що зараз Росія змінила засоби, якими намагається досягти керованості України. Зокрема, за його словами, РФ поставила мету, щоб врегулювання конфлікту відбулося на умовах терористів, і Україна прийняла до свого складу так звані "ЛНР" і "ДНР".

"Тому керованим з Москви Плотницькому і Захарченко, ми так вважаємо, дали завдання продемонструвати світу свої реальні кроки до припинення вогню", - пояснив представник Міноборони.

З цією ж метою, на його думку, ватажок "ДНР" Захарченко видав наказ по розформуванню 8 батальйонів, у тому числі "Оплоту" і "Православної армії".

"Вони показують, що саме підконтрольні Москві формування взяли в свої руки ініціативу щодо встановлення миру", - зазначив Федічев.

Найближчим часом у Широкиному буде проведено низку заходів з розмінування території, після чого тут буде обладнано спільний спостережний пункт СЦКК, на якому розмістяться представники збройних сил РФ та України.

 

На Луганщині підліток отримав поранення через обстріл бойовиками

6 липня близько 13:00 в Станично-Луганському районі був поранений шістнадцятирічний хлопець, житель села Нижнє Вільхове.

Про це повідомляє прес-служба МВС України.

Як встановили слідчі, в цей проміжок часу хлопець проходив повз міст, який знаходиться у Станиці Луганській на лінії розмежування з окупованою територією.

За попередньою інформацією стріляв снайпер бойовиків.

Підліток отримав наскрізне вогнепальне поранення нижньої частини правої гомілки. Потерпілий доставлений до медичного закладу.

ОБСЄ відзначила зменшення обстрілів в районі Донецького аеропорту

Моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала зменшення кількості обстрілів в районі Донецького аеропорту в порівнянні з попередніми днями.

Про це йдеться у звіті місії за 5 липня.

Так, зазначається, що 5 липня спостерігачі зафіксували 27 вибухів, в порівнянні з 124 вибухами 4 липня.

У районах Бердянського і Сопине, підконтрольних українським силам, представники місії спостерігали рух військових машин і транспортних засобів. Однак, за словами місцевих жителів, обстрілів не було.

Також у звіті йдеться, що в Авдіївці, підконтрольній Україні, спостерігачів зупинили озброєні представники "Правого сектора", які не дозволили проїхати далі до спостережного пункту Спільного центру з контролю і координації.

Незважаючи на заклики генерал-майора ЗСУ, керівника української частини в СЦКК і командування антитерористичної операції, "Правий сектор" відмовився пропустити спостерігачів. Бійці наполягали на тому, що у них є свої накази і вони не підпадають під командування Збройних Сил України.

Крім того, у звіті наголошується, що так званий "міністр оборони" "ДНР" розповів спостерігачам, що у бойовиків є обладнання, за допомогою якого можна глушити безпілотники. При цьому він підкреслив, що бойовики не завжди можуть відрізнити БПЛА ВСУ від ОБСЄ.

Бойовики активізувалися після затишшя,

використовують заборонену зброю - штаб

6 липня після відносного затишшя бойовики помітно активізувалися по всій лінії розмежування з 18:00 до опівночі.

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО в Facebook.

За цей час терористи 26 разів обстріляли позиції сил АТО. З них 4 рази - з використанням 120-мм мінометів, заборонених мінськими домовленостями.

Так, з 20:20 бойовики протягом півгодини вели обстріл мінами позицій сил АТО в районі Троїцького. З 22:30 протягом 40 хвилин тривав обстріл в районі Пісок.

На Луганщині злочинці обстріляли українських військових поблизу Щастя, а на Маріупольському напрямку - в районі Новотроїцького.

"Проросійські НЗФ провокували українських військових на вогонь, обстрілюючи наші позиції зі стрілецької зброї. У Луганській області це сталося в районі населених пунктів Кримське, Щастя, Станиця Луганська, Золоте. У Донецькій області - поблизу н.п. Верхньоторецьке, Піски, Мар'їнка, Опитне", - йдеться в повідомленні.

На Луганському та Маріупольському напрямках зафіксовано 7 прольотів ворожих безпілотників.

Вночі 7 липня бойовики із 120-мм мінометів обстріляли позиції сил АТО поблизу Новгородського і Павлопіля. Також Павлопіль був обстріляний з танка.

Вогонь із стрілецької зброї з боку злочинців вівся у напрямі Мар'їнки, Луганського та Опитного.

У штабі підкреслили, що сили АТО строго дотримуються Мінських домовленостей.

"Ситуація в зоні проведення АТО знаходиться під контролем українських військових", - наголошується в повідомленні.

У Щасті й Станиці бойовики проривалися в тил, б'ють північніше Широкиного

Бойовики продовжують обстрілювати позиції сил АТО й населені пункти, контрольовані Україною, намагаючись спровокувати українські війська на застосування важких озброєнь.

Про це пише координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук вранці 7 липня у Facebook.

Вони застосовують, крім стрілецьких озброєнь і 82-мм мінометів, також 120-мм міномети, артилерію (122-мм і 152-мм), бронетехніку (танки й ББМ).

У районі Щастя й Станиці Луганської кілька піхотних груп бойовиків намагалися прорватися в тактичні тили сил АТО, інтенсивно стріляючи з автоматичної стрілецької зброї, автоматичних гранатометів АГС-17, 82-мм і 120-мм мінометів, також застосовували мобільні зенітні установки ЗУ-23-2.

"Вогнем підрозділів українських військ у відповідь рух піхотних груп супротивника було зупинено і вони були змушені відійти на вихідні рубежі", - пише Тимчук.

У районі н.п. Кримське, Новотошківка, Золоте й південніше сел. Луганське й Миронівське бойовики вели інтенсивний вогонь із 82-мм мінометів, під прикриттям якого піхотні групи терористів намагалися через "зеленку" зблизитися з позиціями сил АТО на дальність ведення ефективного вогню зі стрілецьких озброєнь.

Однак у результаті щільного вогню українських військ у відповідь дані групи були змушені були покинути "нейтральну" смугу, заявляє Тимчук.

На захід від Донецька, у смузі Авдіївка-Мар’їнка-Першотравневе інформатори ІС фіксували активні дії 2-х бронегруп бойовиків (4 танки й до 8 ББМ), які прицільно стріляли по позиціях сил АТО із заздалегідь обладнаних позицій.

Крім того, використовуючи 122-мм і 152-мм артилерію, бойовиків на даній ділянці обстрілювали об'єкти не лише на передньому краї, але й у тактичному тилу сил АТО. Також на даній ділянці бойовики активно використовували 82-мм і 120-мм міномети.

Південніше Донецька бойовики обстріляли з АГС-17, СПГ-9 і 82-мм мінометів позиції українських військ у районі Старогнатівки й північніше Гранітного, намагаючись придушити вогневі точки сил АТО, розвідані раніше.

"На Приморському напрямку, після відходу від Широкиного, терористи перенесли свої основні вогневі зусилля північніше, у район н.п. Чермалик і Павлополь, епізодично - Гнутове й Ніколаєвка", - пише Тимчук.

"У даних районах фіксувався вихід невеликих піхотних груп бойовиків на "нейтральну смугу" під прикриттям мінометного вогню (в основному 82-мм, рідше 120-мм) і відкриття ними вогню зі стрілецьких озброєнь по позиціях сил АТО. Також у даних районах зафіксовано застосування терористами 122-мм артилерії", - додає він.

Під Тельманове й Докучаєвськ перекинули 100 бойовиків, "Джмелі" і "Корди"

У районі Тельманового й Докучаєвська бойовики посилюються чисельністю й технікою.

Про це пише координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук вранці 7 липня у Facebook.

"Відзначається перекидання формувань російсько-терористичних військ у райони н.п. Тельманове й Докучаєвськ, на посилення раніше зосереджених у даних районах тактичних груп бойовиків", - пише він.

"Перекинуто кілька одиниць БМП-2 і БТР-70, до 100 людей особового складу. У складі посилення зафіксовано кілька вогнеметів РПО "Джміль", російські кулемети "Корд" і АГС-17", - повідомляє Тимчук.

Вночі обстріляли Щастинську ТЕС, до ранку місто було без води

У ніч на 7 липня бойовики з окупованої Веселої Гори обстріляли з мінометів територію ДТЕК Луганської теплоелектростанції у місті Щастя.

Як повідомляє керівник Луганщини Геннадій Москаль, дві міни влучили у відкрите розподільче обладнання, одна – в дах турбінного цеху.

Подача електроенергії внаслідок обстрілу не припинялася, однак через перебиті лінії електропередач місто до самого ранку залишилося без центральної води.

Це вже другий поспіль обстріл ТЕС, яка забезпечує електроенергією контрольовану Україною частину області. В неділю увечері бойовики також обстріляли станцію з мінометів і пошкодили обладнання, нагадує Москаль.

Тоді обійшлося без припинення електроенергії, однак в зону вогню потрапили двоє мирних мешканців, що ловили рибу в каналі поблизу ТЕС. Обидва отримали поранення.

Перебиті останнім обстрілом лінії електропередач ремонтники за ніч змогли полагодити, зранку подачу центральної води в Щасті поновили.  

Бойовики обстріляли Кримське - 2 поранених бійців АТО

Бойовики обстріляли Кримське на Луганщині з мінометів та гранатометів: поранення отримали двоє українських бійців.

Про це у вівторок повідомляє на своєму сайті керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль.

За його словами, близько 6-ї вечора понеділка на околиці Кримського в районі протитуберкульозного санаторію спалахнув бій між українськими військовими та бойовиками, що закріпилися в сусідніх Сокільниках.

Крім стрілецької зброї застосовувалися міномети та гранатомети. Міни, випущені з боку Сокільників, вибухали в житловому секторі Кримського, місцеві селяни змушені були тікати з городів і ховатися в укриттях.

Бій тривав дві години. Ніхто з мирних мешканців не постраждав, однак внаслідок перестрілок поранені двоє українських військових (29 і 31 років). Обидвох доставили в лікарню. Рани неважкі, загрози життю немає.

Протягом минулої ночі бойові дії велися також у Троїцькому (Попаснянський район), Стаханівці, Родині, Катеринівці та на автодорозі Бахмутка біля 29-го блокпосту. Перестрілки мали локальний характер без особливих наслідків, зазначають в адміністрації.

Також Москаль повідомляє подробиці поранення підлітка в Станиці Луганській у понеділок.

Як з’ясувалося, 16-річний хлопець, мешканець Луганська, близько 13-ї години вирішив пройти по напівзруйнованому мосту через Сіверський Донець на контрольовану Україною територію.

Бойовики безперешкодно пропустили його зі свого боку, однак як тільки хлопець наблизився до українського блокпосту на лівому березі річки, снайпер із правого берега вистрілив по ньому і влучив у праву ногу.

"Наші військові відтягнули пораненого в безпечне місце, перев’язали ногу й відправили в районну лікарню. На щастя, рана виявилася неважка, тому після медичної допомоги хлопця відпустили. Який сенс бойовикам було стріляти по підлітку, котрий за кілька хвилин до того пройшов їхній блокпост, невідомо", - зазначає Москаль.

Росія активізувала повітряну розвідку біля Херсонської області - штаб АТО

Росія активізувала повітряну розвідку на адміністративній межі між Херсонською областю та тимчасово окупованим Кримом.

Про це на традиційному брифінгу у вівторок повідомив речник Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

"За інформацією Державної прикордонної служби, в межах Донецької та Луганської областей зафіксовано 4 польоти ворожих безпілотників.

Також активізувалася російська авіарозвідка на адміністративній межі між Херсонською областю та тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим: виявлено 8 польотів БПЛА", - зазначив Лисенко

За добу в зоні АТО поранення отримали 3 бійця - штаб

Остання доба в зоні проведення антитерористичної операції минула без втрат.

Про це на традиційному брифінгу у вівторок повідомив речник Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

"За минулу добу внаслідок провокацій і бойових дій ми не втратили жодного воїна, троє отримали поранення", - сказав він.

За його словами, це відбулося на луганському й маріупольскому напрямку.

До списку новин