загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як докупити трудовий стаж до пенсії, інструкція від ПФУ

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Стало відомо, як в Україні купити трудовий стаж.

Як відомо, ще починаючи з 2018 року українцям підвищують трудовий стаж для виходу на пенсію. Наразі він становить 27 років, але згідно з пенсійною реформою, вже у 2028 році потрібно буде мати не менше 35 років такого стажу, аби вийти на заслужену пенсію. Щоправда, у зв'язку з тим, що частина пенсіонерів може не мати за плечима стільки "робочих" років, в законодавстві передбачили можливість докупити до 5 років стажу.

Читайте такожПенсіонери, які вміють користуватися інтернетом та мають ЕЦП, можуть подати заяву до ПФУ щодо перерахунку пенсії

Так, ціна покупки стажу розраховується за формулою, яка враховує розмір єдиного соціального внеску, який сьогодні складає 1039 гривень: Стаж = ЄСВ * Коефіцієнт * Кількість місяців.

Розмір коефіцієнта залежить від кількості років: для одного року - 2, для двох - 1.8, для трьох - 1.6, для чотирьох - 1.4 і для п'ятьох - 1.2. Наприклад, покупка 1 року стажу буде коштувати: ЄСВ (1039) * Коефіцієнт (2) * Кількість місяців (12) = 24 936 гривень. 

З цієї ж формулою можна розрахувати покупку 1-5 років стажу:

•   1 рік - 24 936 гривень;
•   2 роки - 44 885 гривень;
•   3 роки - 59 847 гривень;
•   4 роки - 69 820 гривень;
•   5 років - 74 808 гривень.

Варто зауважити, що існує також можливість купити стаж і в розстрочку, і коштуватиме він дешевше, адже з формули випадає коефіцієнт. В результаті 1 рік коштуватиме майже 12 500 гривень незалежно від кількості докуплений років. Однак, пенсію не почнуть виплачувати, поки не буде оплачена вся сума за стаж.

Так, щоб купити страховий стаж, потрібно звернутися до податкового органу за місцем проживання та надати наступні документи:

•   Заява про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування або одноразової сплати в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
•   копію трудової книжки;
•   виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
•   Копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

 

Джерело:
До списку новин