загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Як боротися із свавіллям колекторів? Поради від франківської психологині

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Психологічним насиллям вважає дзвінки колекторів психологиня Наталія Чаплинська, до якої щонайменше 34 рази у день вони телефонують.

Жінка не має жодних фінансових зобов’язань перед фірмою, яка висловлює претензії щодо погашення кредитів.

Наталія Чаплинська розповідає: “Це стало настільки нав’язливим, що мінімальна кількість дзвінків в день – 34. Я працюю як психолог, працюю з людьми, до мене телефонують з усієї України… Я постійно в тривожному стані, а доводиться слухати ось такі погрози: “Повертайте гроші”.

Читайте такожЯк «психологія бідності» впливає на наше життя

Психологиня вважає такі дії елементом психологічного насильства над людьми, які невинні ні в чому: “Я почала вести розслідування, спілкуватися з банківськими працівниками, дізнаватися, в чому справа, що відбувається. Вони мені сказали таку версію: хтось подав мій телефон як поручителя за того, хто взяв кредит”.

Порада 1. Звернутися у правоохоронні органи

Адвокат Олексій Сливінський радить у такій ситуації звернутися в правоохоронні органи. “Ситуація доволі типова. І все , що можна зробити, – звернутися в правоохоронні органи із заявою про втручання в особисте життя, про примушування до виконання договірних зобов’язань”, – каже юрист.

За його словами, як загалом показує практика, правоохоронці не порушують за такими справами кримінальні провадження і впливу дієвого на такі колекторські компанії не мають.

Олексій Сливінський пояснює: “Такі номери, як пані Наталі, з’являються, коли люди намагаються отримати кредити у фінансових установах, які надають швидкі кредити. Ці установи не здійснюють перевірки поручителів, яких вказує клієнт. Вони просто просять назвати кілька номерів людей, які в разі чого можуть надати підтримку, поручитися за боржника”.

Порада 2. Якщо ви не підписували жодних документів як поручитель, ви нічим не зобов’язані таким установам

На цих людей жодних обов’язків не покладається. Щоб бути справді поручителем, треба підписати відповідні документи. Договір необхідно підписувати. Коли ви отримуєте кредит в банку, і вимагається поручитель, тоді ви підписуєте договір поруки. Але там ситуація інша. Вони не будуть набридати такими телефонними дзвінками. Вони звернуться до суду. І в судовому порядку будуть дане питання вирішувати. А якісь незначні фінансові установи дозволяють собі таким чином набридати людям.

Порада 3. Боротися з таким свавіллям за допомогою соцмереж

“Серед людей, які взяли кредит і заявили вас поручителем без вашої згоди, можуть бути сусіди, знайомі, родичі, – будь-хто”, – говорить Олексій Сливінський.

Хороший спосіб вирішення цієї проблеми – публікація посту у Facebook, – досвід боротьби з колекторами від франківця Андрія Савки: “Коли дружина зробила пост у Facebook, і затегала назву компанії, номери і скріни, на другий день все пропало. Це мало великий вплив”.

Порада 4. Блокувати номери

Олексій Сливінський вважає такий спосіб боротьби з безпідставними дзвінками колекторів доволі простим, але не завжди дієвим: “Зі свого боку раджу блокувати номери, які йдуть з автомата, коли йде голос під запис. І в подальшому звертатися в правоохоронні органи з заявою”.

Порада 5. Записати розмову з колектором

За словами адвоката, якщо телефонує конкретна людина і відбувається діалог, тоді пояснити цій людині, що жодного кредиту ви не брали, поручителем ви не є, згоди не давали, договір поруки не підписували, – щоб вам припинили набридати.

“І ще можна записати таку розмову на диктофон, де має бути чути, що ви не є поручителем, не брали в них коштів і більше не бажаєте з ними спілкуватися. І щоб вони перестали вам надзвонювати. Це буде піставою стверджувати, що дійсно втручаються у ваше особисте життя”, – каже Олексій Сливінський.

Порада 6. Знати, що колектори не мають права втручатися у ваші банківські рахунки

З приводу побоювання Наталії Чаплинської щодо втручання в її банківські рахунки, адвокат радить: “Якщо таке відбувається, це є однозначно шахрайство. І з таким треба звертатися в правоохоронні органи. Колектори не наділені жодним правом в позасудовому порядку з ваших банківських рахунків списувати якісь кошти. Якщо вони хочуть отримати заборгованість, яка є перед їхньою компанією, вони зобов’язані звернутися до суду, отримати рішення позитивне, на їхню користь, – і вже тоді через виконавчу службу отримати кошти. Просто зняти кошти через банківську установу, знаючи ваші реквізити, вони зможуть хіба що шахрайським шляхом”.

Порада 7. Через посередництво народних депутатів від вашого округу змінити чинне законодавство щодо діяльності колекторів

На думкі Олексія Сливінського, цю сферу потрібно більш врегулювати: надати певні права й обов’язки, в тому числі й колекторам, і чітко врегулювати дану сферу, в яких межах вони повинні діяти.

“Щоб змінити ситуацію на рівні законодавства, можна приходити на прийоми до народних депутатів, які працюють на своїх округах, озвучувати ці проблеми і пропонувати, щоб вони зі свого боку пропонували якісь законодавчі ініціативи, вносили зміни до чинного законодавства”, – радить правознавець.

Щодо покарання, то він вважає: “У нас існує можливість звернутися про стягнення моральної шкоди. Але воно недієве, бо суди доволі скептично на це дивляться. Якщо піти до суду і спробувати довести, що вам завдано моральної шкоди постійними дзвінками, що це можливо підірвало стан вашого здоров’я, в суді це, як правило, не проходить”.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

 

Джерело:
До списку новин