Від генетики сильно залежить, як ми виглядаємо в тому чи іншому віці. Але це не єдиний чинник - ми самі можемо робити істотний вплив на процеси старіння. Особливо це стосується представниць прекрасної статі.
Старіння - цілком природний фізіологічний процес, але прискорити його можуть наші не зовсім корисні звички. Ось від чого ніколи не пізно відмовитися.
Неправильний догляд за своєю шкірою
Очищення вашої шкіри є невід'ємною частиною правильного догляду за шкірою, але занадто старанне або часте умивання може принести більше шкоди, аніж користі. Не варто очищати шкіру більше ніж два рази на день, бо це може позбавити її природних жирів і зробити більш вразливою для бактерій і забруднювачів. Те ж саме стосується надмірного відлущування. Якщо користуватися скрабами і / або пілінгом частіше, аніж раз на тиждень, можна пошкодити ніжні клітини епідермісу.
Не використовуйте косметику у великих кількостях. Пам'ятайте, велика кількість косметики забиває пори, через що шкіра не дихає. Як наслідок - передчасне старіння.
Читайте також: Кілька дешевих засобів, якими користуються жінки та псують свою шкіру
Звичка лягати спати з макіяжем - це також навантаження для шкіри. Під час сну організм має відпочивати, у тому числі і шкірні покриви. Наявність косметики перешкоджає її розслабленню, оскільки пори забиті. Не змитий із вечора макіяж призводить не тільки до акне, але й до прискореного старіння шкіри.
Надмірне захоплення засмагою
Ультрафіолетові промені - головна причина швидкого старіння шкіри. Надмірна дія УФ-променів послаблює клітини шкіри і кровоносні судини, потоншує шкіру обличчя, робить її більш сприйнятливою до пошкоджень. Тому сонцезахисний крем - важливий атрибут жіночої й чоловічої косметички. І користуватися ним треба, навіть коли похмура погода, адже хмари пропускають 80% ультрафіолетових променів, що потрапили в атмосферу.
Шкідливі звички
Це теж дуже вагомі причині швидкого старіння шкіри. Алкоголь - це токсин, який до всього іншого розширює судини. Якщо регулярно вживати алкогольні напої, то кровоносні судини поступово будуть розтягуватися, що призведе до неприємних наслідків - формування більш великих судин, які надають шкірі червонуватий колір. Також алкоголь витягує воду, вітаміни й поживні речовини, тим самим сприяючи старінню шкіри.
Куріння настільки помітно впливає на шкіру, що вже з першого погляду можна визначити, курить людина чи ні. Серед найпоширеніших ознак курців - багато зморшок навколо очей і рота й сіруватий колір шкіри. Також куріння активізує гени, відповідальні за ензим, що знижує рівень колагену в шкірі. Це збільшує кількість зморшок і сприяє обвисанню шкіри.
Звичка мружитися
Є дві причини, через які доводиться мружитись: яскраве сонце й поганий зір. У двох випадках на допомогу приходять окуляри. Сонцезахисні окуляри полегшують сприйняття яскравого світла й дають очам можливість розслабитися, що допомагає уникнути передчасної появи мімічних зморшок. Крім того, їхні скельця блокують шкідливий ультрафіолет, який негативно впливає на ніжну і вразливу шкіру навколо очей.
Іноді потреба мружитися переростає у звичку, навіть якщо зір уже в нормі. Якщо не відучити себе від цієї звички, зморшки дуже швидко з'являться біля очей.
Звичка терпіти спрагу
Вода - джерело краси. Якщо ваш організм постійно зневоднений, це обов'язково вплине на зовнішній вигляд шкіри: вона буде виглядати старішою. Волокна шкіри - протеїн і колаген - краще функціонують у вологому середовищі. У середньому кожній людина треба випивати 8 стаканів води в день.
Неправильний сон
Нестача сну може призвести не тільки до погіршення пам'яті й появи темних кіл під очима. Відомо, що люди, які погано сплять, швидше старіють. Дорослим потрібно спати 7 годин на добу, а краще 8. Коли ми спимо менше, ми не встигаємо відновитися, і це відображається на роботі всього організму й на зовнішності.
Не менш важлива поза, у якій ви звикли спати. Якщо постійно спати на боці або на животі, можна отримати не тільки відбитки подушки на щоках, але й небажані зморшки на обличчі, шиї і декольте. Особливо це помітно буде з віком, коли шкіра почне втрачати колаген. Тому косметологи й дерматологи рекомендують спати на спині. Обирайте невисоку подушку, щоби шия лежала рівно, а підборіддя не впиралося в груди. Якщо ж це положення вам не підходить, зверніть увагу на вашу постільну білизну: віддавайте перевагу шовковій тканині - вона дасть змогу уникнути зайвого тертя шкіри об поверхню подушки й допоможе зберегти молодість.
Незбалансоване харчування
Велика кількість жирної їжі в раціоні негативно впливає на вироблення колагену й еластину – білків, які і відповідають за молодість шкіри. Перестаньте зловживати такими продуктами як маргарин, червоне м'ясо, білий хліб, оброблені харчові продукти. Вони можуть провокувати запалення в організмі, а це, у свою чергу, прискорює утворення зморшок. Інші крайнощі - безжирова дієта. У боротьбі за струнке тіло багато хто виключає зі свого меню всі жири. Жири - це важлива ланка в процесі вироблення деяких гормонів і створення нових клітин, вони забезпечують транспортування поживних речовин через клітинні мембрани і служать для підтримки імунних функцій організму: вони допомагають засвоюватися вітамінам, є потужними антиоксидантами, запобігають сухості й підтримують захисні функції епідермісу.
Також усі знають, що у великій кількості солодке шкідливе. Еластичні волокна шкіри під впливом цукру швидше старіють і втрачають пружність. Шкіра стає в'ялою й обвислою. Звичайно, можна іноді дозволити собі солодощі, але пам'ятайте, що ключове слово тут «іноді». Якщо хочете перекусити - використовуйте фрукти або овочі.
Тривала робота за ПК
Більшу частину нашого часу ми проводимо наодинці з нашими гаджетами: комп'ютер, екран смартфона або планшет. Усі ці прилади дуже спрощують наше життя, але вони завдають чималої шкоди нашій красі. Зокрема, делікатній шкірі на шиї. У косметологів навіть з'явився спеціальний термін «шия айтішника» - без тонусу, з глибокими зморшками. Щоб уникнути подібної неприємності, регулярно робіть гімнастику для обличчя, масаж вразливої зони і стежте за тим, щоби кут між шиєю й лінією підборіддя під час роботи за комп'ютером дорівнював 90 градусам.
Песимізм, негативні думки, стрес
Неприємні життєві моменти оточують нас постійно. Важливо - як людина ставиться до цього. Хронічний стрес завдає серйозної шкоди клітинам, порушуючи їхню регенерацію. Організм швидше зношується і старіє. Позитивне мислення сприяє підняттю настрою, усунення депресії. Спокій, душевна рівновага, позитивні емоції - шлях до здоров'я й молодості.