загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Коли збирати озимий часник з грядки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Не забуваємо зав'язувати пір'я у вузли для отримання максимального результату.

Зазвичай прибирання озимого часнику в середній смузі випадає приблизно на 20-ті числа липня, але якщо тривалий час (наприклад, у червні) стояла спекотна суха погода, то строки можуть зміщуватися на більш ранні дати.

Як не помилитися й не проґавити оптимальний момент? Головний орієнтир — часникові стрілки (хоча б парочку їх Ви мали залишити для оздоровлення посадкового матеріалу і з метою контролю). Як тільки їх покриви самі почнуть тріскатися, значить, повітряні цибулинки всередині них остаточно визріли, а разом з ними і основна цибулина, яка знаходиться під землею.

Якщо стрілки не поспішають лопатися, зверніть увагу на їх форму — на початку вони сильно скручені, а до моменту остаточного визрівання поступово розпрямляються. Інший важливий сигнал — забарвлення листя. Про дозрівання сигналізують кінчики, які починають жовтіти і грубіти, самі пір'я при цьому хиляться до землі.

Читайте такожКоли викопувати часник?

З метою додаткової перевірки приблизно за 3 тижні до передбачуваної дати прибирання починайте вибірково підкопувати окремі цибулини в різних частинах грядки. Зверніть увагу на луску навколо зубчиків — у дозрілих примірників вона повинна легко відходити.

Інша справа, що остання декада липня почнеться зовсім скоро, тому прийшла пора зав'язувати часникові пір'я у вузли. Після цього близько тижня поживні речовини, накопичені в пір'ї, будуть переходити в цибулини, що додатково посприяє їх остаточному визріванню.

Тримати зимник в землі до серпня теж не варто. Такі цибулини втратять частину накопичених поживних речовин, і, що більш важливо, будуть набагато гірше зберігатися взимку.

Збір основного врожаю проведіть в сухий погожий день, в ранкові або вечірні години, коли сонячна активність не максимальна. Акуратно очистіть їх від основної землі і покладіть під навіс для просушування.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин