загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Проблему погіршення пам'яті літніх людей можна розв'язати через поліпшення якості сну – учені

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Результати дослідження нейробіологів із університету Каліфорнії у Берклs (США) свідчать про взаємозв'язок між поганим сном і проблемами з пам'яттю у літньому віці. При недоліку фази глибокого сну короткострокові спогади не "перетворюються" на довгострокові.

Американські учені виявили, що під час фази глибокого сну повільні коливання, котрі відбуваються у мозку, мають найважливіше значення для передачі короткострокових спогадів із гіпокампу в ділянку префронтального кортекса, який служить своєрідним "жорстким диском" для зберігання довгострокових спогадів. У літніх людей через поганий сон спогади "застряють" у гіпокампі, де вони з часом стираються новими спогадами.

Учені протестували пам'ять у 15 сімдесятирічних людей і у 18 двадцятирічних дівчат та юнаків. Добровольці вивчили 120 словосполучень і відправилися спати, а дослідники вимірювали їх мозкову активність за допомогою енцефалографа. Ранком учасників протестували за вивченими напередодні словосполученнями та провели МРТ-сканування мозку. Виявилось, що у літніх людей якість сну приблизно на 75% нижча, ніж у молодих. Результати їх тестів теж виявилися гіршими на 55%.

Це відкриття дозволить використовувати нові методи лікування проблем з пам'яттю у літньому віці. Так, результати дослідження німецьких учених показали, що пам'ять можна поліпшити шляхом стимуляції лобової мозкової долі за допомогою ліків або електричного струму. Електростимуляція мозку молодих людей покращує глибокий сон і подвоює "нічну пам'ять". Фахівці з університету у Берклі мають намір повторити експеримент своїх колег з Німеччини, тільки за участю літніх добровольців.

До списку новин