загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Життя після раку — міф чи реальність

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

4 лютого Всесвітній день боротьби з раком. За статистикою, рак — одна із головних причин загибелі людей у світі. Як стверджує ВОЗ, кожний рік хворіє 10 млн. людей, і, якщо не будуть вжиті відповідні заходи, то до 2015 року від цієї хвороби помре 84 мільйона жителів планети.

На сьогоднішній день для пересічної людини діагноз «рак» звучить як вирок. Проте, існують люди, котрі стверджують, що це не так, що ніколи не пізно боротися за своє життя. Ці люди - працівники єдиного на всю область Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру. Щоб отримати відповіді на найболючіші питання стосовно цієї хвороби, ми поспілкувалися із провідними фахівцями ТОККОД Любою Федорівною Самбор - заступником головного лікаря по лікувальній роботі з медичної частини та Оксаною Павлівною Олексій - завідуючою радіологічним відділенням.

— Любо Федорівно, що таке рак і чи можливо з ним боротися?

Рак - це вид злоякісної пухлини, що розвивається із клітин епітеальної тканини різних органів. Та якщо говорити простіше, рак спричиняється в наслідок того ж імунодефіциту. Адже ще 100 років тому лікарі називали таку хворобу як СНІД «Пухлиною капоші» і вважали онкологічним захворюванням. Попередити це захворювання, звичайно ж неможливо. Проте, якщо люди вестимуть здоровий спосіб життя, більше рухатимуться, менше вживатимуть калорійної, жирної їжі, та хоча б раз на рік проходитимуть медогляд, то значно підвищать свої шанси у боротьбі із цим захворюванням. Та існують такі чинники, з якими людині важко, а то й не можливо боротися, як от екологія, багато чисельні стреси, котрі чи не найбільше порушують імунний баланс організму . Варто зазначити, що кожна людина народжується із раковими клітинами, та чи прогресуватимуть вони в її організмі, багато в чому залежить саме від неї, це слід пам’ятати в першу чергу.

—        Рак лікується чи лише підліковується?

Все залежить від ступеня захворюваності. На перших стадіях, проводиться певне лікування, рак виліковується. Звичайно, людину ставлять на облік, для того щоб вона через певний період часу пройшла повторне обстеження. Та більше лікування вона не потребує. Проте, якщо людина звернулася до лікаря, коли вже відчула болі, або нащупала в себе десь пухлину і вона, в наслідок діагностики, виявилася злоякісною, то це вже третя, а то і четверта стадії розвитку раку. Проте, не варто їх боятися, адже в багатьох випадках люди, пройшовши курс лікування, продовжують спокійно жити.

—        Серед яких категорій населення рак - найбільш поширена хвороба?

Якщо говорити про стать, то тут залежить від локалізації пухлини. Наприклад на рак легенів, шлунку, печінки найбільше хворіють саме чоловіки, а от кишківника, молочної залози, тіла матки вже жінки. Якщо про вік, то 50% онкохворих - люди пенсійного віку. Чи можливо жити після «пушок»

—        Оксано Павлівно, ваш відділ займається хворими із пізніми стадіями розвитку ракових пухлин, якими методами лікування послуговуєтесь і на скільки вони є ефективними?

Так, до нашого відділу потрапляють люди на третій або вже й на четвертій стадіях розвитку пухлин. Проте у багатьох випадках ми допомагаємо і таким хворим. Існує три основних методи лікування - це хірургічний, хіміотерапія та променева терапія. Ці методи є комплексними і використовуються в залежності від ступеня та локалізації хвороби. Хочу наголосити на тому, що ці методи звичайно мають чималий ризик, проте після них люди мають великі шанси на подальше життя. Наш відділ займається такими методами лікування як променева та хіміо терапії. Чомусь існує така думка, що якщо людина ходить на так звані «пушки» (променеве опромінення), то неодмінно невдовзі вона помре. Звичайно є різні випадки, неодноразово і таке трапляється, але я вам готова назвати багато випадків, коли людина пройшовши курс лікування, спокійно жила далі. Не варто складати руки і вважати рак своїм вироком, завжди треба боротися за своє життя, адже у нашій справі головне - це віра.

—        На скільки часто у вас проходять лікування діти?

В нашій лікарні немає дитячого відділу. Із такими проблемами діти лежать або обласній або в міській дитячих лікарнях. В нас вони проходять курс променевої терапії. Звичайно тема онкохворих дітей є найболючішою. Адже коли бачиш, як восьмимісячне немовля лікують таким методом, «серце кровю обливається», проте такі випадки є і від цього нікуди подітись.

Ось такі справи. На сьогоднішній день, слід бути свідомими того, що ваше життя лише у ваших руках. Варто прислухатись до порад медиків, так як статистика — річ вперта. Саме за статистикою, Україна перебуває на другому місці в Європі по розповсюдженню цієї хвороби. Більше того, щогодини, через це захворювання помирає 10 українців. Також, як свідчить та ж статистика, за останні 10 років процент хворих на рак зріс до позначки 25%.

Зоряна Деркач

До списку новин