загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

10 найстаріших людей в історії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Упродовж історії були люди, чия тривалість життя перевершила самі веселкові очікування.

Усі ці люди прожили більше 115 років, а значить, їх можна назвати супердовгожителями (людьми, які дожили, принаймні, до 110 років). Деякі з них усе життя пили, палили, а деякі вели дуже здоровий спосіб життя і усі увійшли до історії, маючи свій власний секрет довголіття.

Є декілька людей, як наприклад японець Сігетіє Ідзумі, який за деякими оцінками досяг 120 років, а також Ширалі Муслімов – азербайджанський вівчар, що досяг віку 168 років – довгожителі досягли небувалого похилого віку. Але ці випадки не були підтверджені.

Ось 10 супердовгожителів, тривалість життя яких була перевірена.

10. Крістіан Мортенсен (1882-1998)

Дансько-американський довгожитель Крістіан Мортенсен, що прожив 115 років, 252 дні, вважається старим чоловіком із зареєстрованих. Він народився 16 серпня 1882 року і помер 25 квітня 1998 року.

Мортенсон незвичайний не лише тим, що був чоловіком (тільки 9,8 відсотків з підтверджених супердовгожителів є чоловіками), але і тому що протягом 95 років свого життя він викурював по декілька сигар в тиждень. Також велику частину життя він був неодруженим, що зазвичай негативно позначається на тривалості життя. Але Мортенсон і тут став виключенням з правил, проживши в шлюбі всього 10 років.

Цей дивний чоловік іммігрував в Америку в 1903 році, де він працював кравцем і молочником. Так в чому секрет довголіття, на думку самого Мортенсона? “Друзі, хороші сигари, споживання великої кількості хорошої води, відмова від алкоголю, оптимістичний погляд на життя і спів забезпечать вам довге життя”, – стверджував він.

9. Мегі Паулін Барнс (1882 -1998)

Мегі Паулін Барнс народилася в рабстві 6 березня 1882 року. Вона померла 19 січня 1998 року у віці 115 років і 319 днів. Хоча про неї мало що відоме, однієї її вік говорить про надзвичайне життя. Мегі не лише витримала знегоди, пов’язані з рабством в США, але і пережила 11 з 15 своїх дітей.

Жінка померла від ускладнень викликаних невеликою інфекцією ноги. Її історія тим більше дивна, що на початку 20-го століття, середня тривалість життя складала 47 років для представників білої європеоїдної раси і 40-42 роки для афроамериканців. І хоча цей розрив все більше скорочується, Бранс зробила неможливе, проживши на 75 років більше середньої тривалості життя.

8. Бессі Купер (1896 -)

Бессі Купер народилася 26 серпня 1896 року. Зовсім нещодавно вона відмітила своє 116-річчя, ставши старим з людей, що живуть, у світі. Коли її запитали, в чому секрет її довгого життя, вона відповіла: “Я не суну ніс в чужі справи” і додала “І не їм шкідливу їжу”.

Життя Бессі зачіпає три століття, вона пережила дві світові війни і безліч інших історичних подій.

Купер працювала вчителькою в школі, а після смерті її чоловіка у віці 68 років, вона одна жила на сімейній фермі. У 105 років вона переїхала в будинок престарілих.

7. Елізабет Болден (1890 – 2006)

Елізабет Болден жила з 15 серпня 1890 року до 11 грудня 2006 року. На момент смерті нею було 116 років 118 днів.

Вона народилася в сім’ї звільнених рабів в штаті Теннесси в США, і її життя не можна було назвати легким. Її гени довголіття, очевидно, не передалися дітям і тільки двоє з семеро дітей Елізабет були живі на момент її смерті. Та все ж, комусь з її нащадків, можливо, вдасться поставити новий рекорд довгожительства. Коли вона померла, то залишила після себе більше 500 прямих нащадків, включаючи 75 прапрапраправнуків.

Хоча сама Боден мало говорила після пережитого нею інсульту в 2004 році, вона з радістю відсвяткувала своє 116-річчя, випробувавши два своїх коханих ласощів: морозиво і цукерки.

6. Тейн Ікаї (1879 -1995)

При неймовірній тривалості життя в 116 років 175 днів, Тейн Ікаї є як старою підтвердженою представницею в Японії, так і в Азії. Жінка народилася 18 січня в 1879 році в сім’ї землеробів в місті Кансей в Японії. Вона вийшла заміж в 20 років, у неї було 4 дітей, яких вона пережила до моменту смерті 12 липня 1995 року.

Тейн подобалося займатися вишиванням і керамікою. Живилася вона в основному рисовою кашею, що у поєднанні з традиційним японським живленням, можливо, допомогло захистити її від сердечних захворювань і раки.

Розтин після її смерті показав, що довгожителька померла від ниркової недостатності. Поки вона є єдиною супердовгожителькою, якій провели аутопсію.

5. Марія Каповилья (1889 – 2006)

Еквадорська довгожителька Марія Каповилья народилася 14 вересня 1889 року в тому ж році, коли публіці була представлена Ейфелева вежа. Доживши до 116 років 347 днів, вона стала південно-американкою в історії, а також найбільш довгоживучою людиною в південній півкулі. Каповилья померла 27 серпня 2006 року, не доживши до свого 117-річчя трохи менше місяця.

Вона була втіленням здоров’я і енергії практично до кінця життя, хоча небагато вживала алкоголь, але ніколи не палила. Вона народилася в сім’ї полковника і жила серед еліти Еквадору, а в 1917 році вийшла заміж за офіцера, італійця за походженням Антонио Каповилья.

Коли нею було 99 років, вона раптом захворіла і її вже практично відспівали в католицькій церкві. Але вона вижила, і після цього ходила без палички, читала газети, дивилася телевізор і відрізнялася непоганим здоров’ям. Троє з її п’яти дітей були живі на момент її смерті, і ним було 78, 80 і 81 рік.

4. Марія Луїза Мейлер (1880 – 1998)

Марії Луїзі Мейлер було 117 років 230 днів, коли вона померла 16 квітня 1998 року. Цікаво, що на момент смерті один з її синів жил в тому ж будинку престарілих, що і вона сама, а її дочки було 90 років.

Франко-канадська довгожителька народилася в Квебеці в Канаді 29 серпня 1880 року. Її перший чоловік помер від пневмонії, коли нею було 30 років. Після цього Мейлер переїхала на межу між Квебеком і Онтаріо, де зустріла свого другого чоловіка Гектора Мейлера.

Жінка вважала, що її довголіття пояснювалося старанною роботою і це недивно, враховуючи, що у неї було 10 дітей і два шлюби. Також довгожителька любила іноді випити склянку вина, і кинула палити, коли нею було 90 років, за 27 років до смерті.

3. Люсі Ханна (1875 -1993)

Люсі Ханна ніколи не удостоювалася звання старої людини в історії, просто тому, що жила в той же самий час, що і Жанна Кальман, що отримала цей титул.

Незважаючи на це Ханна прожила до глибоких 117 років 248 днів і є старою афроамериканкою і третьою старою людиною в історії.

Вона народилася в штаті Алабама в США 16 липня 1875 року. У 1901 році вона вийшла заміж за Джона Ханна, і у неї було 8 дітей, шістьох з яких вона пережила. Двоє сестер Ханна дожили до 100 років, а її мати прожила 99 років.

2. Сара Кнаусс (1880 -1999)

Сара Кнаусс – друга стара людина в історії. Вона померла у віці 119 років 97 днів. Ця дивна жінка народилася 24 вересня 1880 року і померла 30 грудня 1999 року, не доживши до 21 століття всього декілька днів. Очевидно, це ніяк не хвилювало Сару. Коли їй сказали, що вона стала старою людиною у світі, вона відповіла: “Ну і що”.

Її дочки описували свою матір, як неймовірно спокійну, яку ніщо не може потривожити. Можливо в цьому і полягав секрет її довгого життя, оскільки надмірний стрес негативно впливає на здоров’я людини.

Кнаусс пережила 7 американських воєн, Велику Депресію і смерть свого чоловіка після 64 років шлюбу. На момент смерті вона була вже старша за міст і Бруклінську Статую Свободи в США.

1.   1.   Жанна Кальман (1875 – 1997)

Жанна Кальман є найстарішою з людей, що коли-небудь жили на Землі, і доки ніхто не зміг побити її рекорд 122 роки 164 дні. Вона народилася в місті Арле у Франції 21 лютого 1875 року і померла 4 серпня 1997 року. За своє життя вона стала свідком винаходу автомобіля, кінематографу, нержавіючої сталі, телебачення і літаків.

Дивно, але вона навіть зустрілася з Вінсентом Ван Гогом, коли нею було 13 років, якого вона описала як “брудного, неохайно одягненого і похмурого”. Кальман, як і Сара Кнаусс мала “імунітет від стресу”. Також вона могла похвалитися дотепністю і на кожному дні народження заявляла про новий секрет довголіття.

Довгожителька каталася на велосипеді і пила портвейн до 100 років, а також палила практично до смерті. Вона стверджувала що сміх, фізична активність і сильний шлунок допомогли їй дожити до похилих років. А її кращою радою було висловлювання: “Якщо ви нічого не можете з цим поробити, не варто турбуватися”.

До списку новин