загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Рак легенів: правда і вигадка

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Міф: Після багатьох років куріння кидати вже пізно.

Факт: Кинути палити ніколи не пізно. Покінчивши з цією шкідливою звичкою, Ви відразу відчуєте себе іншою людиною: покращиться циркуляція повітря, легені будуть працювати нормально. Ризик захворіти на рак легенів знизиться вдвічі.

Міф: Сигарети з низьким вмістом смоли, або «легкі» сигарети завдають менше шкоди.

Факт: Сигарети з низьким вмістом смоли нічим не відрізняються від решти за ступенем шкоди. І вже тим більше слід відмовитися від ментолових - до них Ви звикнете ще швидше, ніж до звичайних: затягуючись приємною «охолоджуючою» сигареткою, Ви вдихнете більше диму.

Міф: Замість сигарет можна покурити марихуану: це не призведе до раку.

Факт: Все якраз навпаки. Куріння збільшує ризик розвитку раку легенів. Ті, хто курить марихуану, курять і звичайні сигарети. До того ж в димі марихуани містяться смоли та інші речовини, які можуть спровокувати зростання ракових клітин.

Міф: Добавки з антиоксидантами захищають від раку.

Факт: До недавнього часу вважалося, що вживання в їжу великої кількості фруктів і овочів з антиоксидантами знижує ймовірність розвитку раку. Однак останні дослідження показали, що якщо Ви курите і при цьому купуєте добавки з бета-каротином, то насправді ризик розвитку раку легенів зростає. Так що порадьтеся з лікарем перед тим, як купувати добавки.

Міф: Паління трубки або сигар не приведе до раку легенів.

Факт: У сигарах стільки ж токсинів, скільки і в звичайних сигаретах. І навіть більше. При курінні трубки або сигар, Ви ризикуєте заробити не тільки рак легенів, але і рак ротової порожнини, горла і стравоходу. Вдобавок Ви провокуєте захворювання серця і легенів.

Міф: Паління - це єдиний фактор ризику розвитку раку легенів.

Факт: Друга основна причина захворювання на рак легенів - радіоактивний газ радон. Він не має запаху і потрапляє в житлові будинки із грунту, де знаходиться в природному вигляді. Зверніться за додатковою інформацією до місцевого управління охорони здоров'я та перевірте свій будинок.

Міф: Тальк викликає рак легенів.

Факт: Ніякоого прямого взаємозв'язку між тальком і раком легенів вчені не виявили. Якщо Вам доводиться працювати з азбестом, хлоридом вінілу або іншими хімічними речовинами, то ймовірність захворіти на рак легенів підвищується.

Міф: При діагнозі «рак легенів» пізно кидати курити.

Факт: Якщо страшний діагноз вже поставлений, а Ви продовжуєте курити, то Ваше лікування буде протікати важче. Ви довше будете відновлюватися після операції. У курящих пацієнтів з раком гортані менше шансів відновити голос після променевої терапії. І навпаки, якщо пацієнт відмовляється від куріння, то істотно знижується ризик рецидиву.

Міф: Фізичні навантаження не впливають на ризик розвитку раку.

Факт: Згідно з останніми дослідженнями, виконання регулярних фізичних вправ знижує ризик розвитку раку легенів на 20%. Фізичне навантаження покращує функцію легенів і зменшує небезпеку виникнення інших хвороб, у тому числі хвороб серця.

Міф: Забруднення повітря є основною причиною появи раку легенів.

Факт: Забруднення повітря є причиною раку легенів всього лише в п'яти відсотках випадків.

До списку новин