загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українці готові продавати своє здоров'я заради грошей

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Новий медичний скандал розгорівся цього тижня навколо дослідів на дітях.

Стали відомі нові подробиці випробовування сумнівних препаратів на дітях. Звинувачення стосуються одразу трьох медустанов: Полтавської обласної лікарні і двох авторитетних інститутів, — йдеться в сюжеті "ТСН-Тижня".

"Хмизу у вогонь" підкинули організації пацієнтів. Мовляв, досліди ставлять на малюках, хворих на рідкісне генетичне захворювання муковісцидоз. Кілька дітей ледь не померли.

У результаті скандалу МОЗ скасувало тендер на сумнівний препарат і змушене було захищати легальні випробування на людях. ТСН провела власне розслідування і експеримент.

Українці піддають своїх дітей дослідам, аби врятувати їм життя. У деяких випадках крихітки таки одужують. Щасливі історії одужання — не одиничні, кажуть у Всеукраїнській організації пацієнтів ЮКАБ. Тисячі українців отримають шанс на життя саме завдяки клінічним випробовуванням. Але лише якщо це офіційні клінічні дослідження. А люди, натомість, часто стають жертвами нелегального тестування.

Так сталося із дітками, хворими на муковісцидоз. Замість препарату, затвердженого міжнародним протоколом лікування, МОЗ закупило вітчизняний, дешевший і не досліджений. А діти від таких ліків потрапляли до реанімації, де втрачали свідомість від болі. Тяжкі наслідки заміненого препарату пережили десятки малюків. Обурені батьки написали лист міністру охорони здоров'я. Утім, МОЗ приймає скарги лише від лікарів.

Експертний центр — це установа, яка контролює і видає дозволи на дослідження медпрепаратів в Україні. У експертному центрі розповіли, що офіційні клінічні дослідження проводяться тільки у профільних медичних закладах, лише за письмової згоди батьків і з постійним контролем стану дитини. Ліки видаються безплатно. У будь-який момент можна передумати і відмовитися. Фінансування — коштом виробника. Щоб заклад взяв участь у клінічних дослідженнях, він має отримати два документи: висновок експертного центру, затверджений МОЗом та висновок етичної комісії при лікувальному закладі, до складу якої входять лікарі, батьки і правозахисники.

ТСН вирішила провести експеримент і підшукати добровольців для клінічних досліджень. Написала, що препарат схвалено Мінохорони здоров'я, а дослідження проводяться за винагороду. Такі оголошення розмістили у людних місцях з номером телефону.

За два дні подзвонило 6 охочих. На зустріч прийшов один. Добровольцем виявився 23-річний студент, який готовий ставити на собі досліди через гроші. За 2000 гривень він готовий продати своє здоров'я, адже стипендія складає 700 гривень, з них 200 треба віддати за гуртожиток. Коли дізнався, що грошей не отримає, засмутився, проте радіє, що зберіг своє здоров'я.

Експеримент показав, що чимало українців самі шукають участі у дослідженнях і головна причина — це гроші.

Андрій Сокуренко, Андрій Барташов та Іван Павлович.

До списку новин