загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні тривають дискусії через лікування стовбуровими клітинами

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Наша країна першою в СНД узаконила операції зі стовбуровими клітинами.

Українцям, яким необхідне лікування стовбуровими клітинами, більше не треба буде їздити за кордон. Тепер будуть їздити до нас. Принаймні, пацієнти з країн СНД. Наша країна стала першою серед членів Співдружності, де узаконили такий вид медицини. Він викликав протести віруючих і захоплення лікарів, пише "Сегодня".

До речі, в Росії поки лише дозволений збір і зберігання таких клітин, але застосування на людях - поза законом. В Україні подібне лікування проводилося і раніше. Але до цього моменту воно вважалося експериментальним.

Держреєстрацію отримали три напрямки лікування: хронічна ішемія кінцівок, панкреонекроз, травми та опіки. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов. "Це означає, що Україна йде на рівні з провідними країнами, де клітинна терапія - найбільш перспективний та інноваційний напрям у медицині".

Стовбурові, ембріональні клітини здатні утворювати собі подібних. А також перетворюватися в клітини різних органів і тканин. Завдяки цим властивостям вони активно використовуються в медицині. У МОЗ кажуть, що наша країна має великі перспективи в даному напрямку.

"Використовуючи стовбурові клітини, можна вилікувати багато захворювань. Це та клітина, від якої йде все - і нервова клітина, і серце, і органи дихання. Те, що таке лікування дозволили й занесли в протоколи - дуже позитивно", - сказала регіональний представник Інституту клітинної хірургії Дарина Кузнєцова.

Але щоб Україна стала успішною в галузі, їй слід зробити чимало роботи. "Ми повинні мати відповідне обладнання, успішні операції і провести інформаційну кампанію. Тільки після цього зможемо серйозно заявити про себе", - вважає джерело в медичних колах.

У всьому світі йдуть дискусії з приводу безпеки і етичної складової лікування. "Сьогодні клітинна терапія - далеко не панацея. Як будь-який вид лікування, вона повинне використовуватися тоді, коли воно насправді потрібне і коли можна. Воно має свої протипоказання", - вважає директор міжнародного центру біотехнологій "Біостем" Андрій Попандопуло.

Різко проти використання стовбурових клітин виступає православна церква. Оскільки матеріал отримують з ембріона, який у церкві вважають людиною з душею. "Не можна рятувати одну людину ціною життя іншої", - кажуть священики.

До списку новин