загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоровя 11 квітня світова громадськість відзначатиме День боротьби з хворобою Паркінсона, повідомила пре-лужба Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА.

Головна мета заходупідвищити поінформованість суспільства про це захворювання, надати психологічну та моральну підтримку хворим паркінсонізмом та їх сімям.

Хвороба Паркінсона – хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи, вперше описане в 1817 р. англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном /1755-1824/. Основні ознаки хвороби: тремтіння рук, сповільненість рухів, скутість, біль, порушення рухової динаміки і психіки. Ця недуга входить до числа чотирьох найбільш частих нейродегенеративних захворювань у людей похилого віку. Воно вражає приблизно 1% осіб старше 65 років. Хвороба приводить до інвалідності, залишаючи повну ясність свідомості. Крім цього недуга молодшає, збільшується кількість пацієнтів у віці від 30 до 40 років. Сьогодні на Львівщині офіційно діагностовано хворобу Паркінсона у майже 2-х тисяч пацієнтів.

Сучасні досягнення в вивченні патогенезу ХП, створення нових лікарський препаратів та розроблення сучасних схем їх застосування дозволяють досягнути оптимальної якості життя хворих на тривалий час.

В 1997 р. Європейська асоціація хворих на хворобу Паркінсона у співпраці з Всесвітньою Організацією охорони здоров’я прийняла Хартію прав пацієнтів з хворобою Паркінсона. Згідно цього міжнародного документу, хворий на хворобу Паркінсона має право:

- бути консультованим лікарем, що має особливий досвід лікування та «інтерес» до хвороби Паркінсона;

-дізнатись про діагноз точно і в належній формі;

- мати доступ до відповідних служб підтримки;

- отримувати безперервну та послідовну медичну допомогу;

- разом із лікарем брати участь у лікувальному процесі своєї хвороби.

Увага світової громадськості до цієї хвороби невипадкова. Паркінсонізм – достатньо поширене захворювання, що вражає людину на самому піку його інтелектуальної активності. У всьому світі приблизно 4 млн. чоловік страждають цією недугою.

На сьогоднішній день в дослідженні шляхів боротьби із захворюванням досягнутий певний прогрес. Відкриті нові методики лікування. У більшості високорозвинутих країн проблемі хвороби Паркінсона приділяється найпильніша увага не тільки з боку комерційних дослідницьких центрів і клінік, але і на державному рівні.

Особлива проблема хворих паркінсонізмом полягає в нездатності обслуговувати себе, а також в непідготовленості близьких родичів до догляду за цими хворими. Тому захворювання являє собою серйозну соціальну проблему.

До списку новин