загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Буряк допомагає у боротьбі з гіпертонією

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Перемогти гіпертонію може склянка бурякового соку на день. Але дослідники попереджають, що ці висновки поки не свідчать про те, що обов’язкове введення соку буряка в раціон буде однозначно корисним для здоров’я.

Буряковий сік містить близько 0,2 грама харчових нітратів. В організмі людини ці нітрати перетворюються на хімічну речовину під назвою нітрит, а потім, у крові, на окис азоту. Цей газ розширює судини і поліпшує кровопостачання.

«Ми були здивовані, як маленький нітрат може давати такий великий результат. Однак поки не зрозуміло, чи зберігається цей ефект надовго», – говорить автор дослідження, професор судинної фармакології в Лондонській медичній школі (London Medical School) Амріта Ахлуолія (Amrita Ahluwalia).

Як ідеться в прес-релізі Американської кардіологічної асоціації, в дослідженні брали участь вісім жінок і сім чоловіків, систолічний тиск яких становив 140-159 mm Hg. Не вживаючи ніяких ліків для зниження тиску, учасники випивали 250 мілілітрів бурякового соку або води.

Порівняно з групою плацебо в учасників, які пили сік буряка, знизився як систолічний, так і діастолічний тиск, у  середньому на 10 пунктів. До того ж він залишалося таким і після того, як зміст нітриту в крові повернувся на колишній рівень, зафіксований до вживання соку. Ефект найбільш виражено спостерігався через 3 – 6 годин, але й мав місце навіть 24 години по тому.

Учені нагадують, що більшу частину на тарілці повинні займати овочі та фрукти. Якщо в пріоритеті будуть зелені листові овочі або буряк, то це може стати запорукою гарного серцево-судинного здоров’я.

До списку новин