загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що робити, якщо хрустять суглоби

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Спираєтесь на руку — хрустять суглоби, піднімаєтеся зі стільця — хрустять суглоби … Про що хоче сказати вам цей хруст і чи можна від нього позбутися?

Одного разу ми, раптом, розуміємо, що у нас є суглоби. Відбувається це в той момент, коли вони, досі непомітні і тихі, починають видавати звуки — шуміти і хрустіти. І «голос» суглобів — це ще півбіди, справжні проблеми починаються, коли суглоби починають хворіти. Хрускіт суглобів, супроводжуваний болем, обмежує вашу рухливість, може призвести до незворотних проблем, якщо залишити його без уваги.

Р. Цаллагова, завідуюча кафедрою спортивної та профілактичної медицини«У рекламних роликах дорогих лікарських засобів часто міститься твердження, що хрускіт в суглобахце провісник артриту, артрозу і подібних захворювань. Але, насправді, це не так. Основними ознаками серйозних захворювань суглобів є больові відчуття, набряки, зменшення рухливості. При артрозі суглоби рідко видають шум. При артрозі, коли поверхні суглобів стають тонкими і шорсткими, рухи можуть супроводжуватися специфічним тріском. Але, якщо уражений суглоб шумить — значить ще не все втрачено ».

В інших випадках хрускіт суглобів при русі викликаний набагато менш драматичними причинами.

Про що говорить з вами хрускіт?

Клацання може зявлятися при наступних обставинах: при русі суглоба обсяг суглобової сумки дещо збільшується, і у внутрішньосуглобової рідини зявляються газові бульбашки, коли вони лопаються, лунає клацання. Найчастіше такий хрускіт викликаний підвищеною кількістю білка під внутрішньосуглобової рідини. Це може відзначатися або при надлишку білкової їжі, або при всіляких запальних процесах.

Хрускіт може з’явитися, коли людина починає посилено займатися спортом. Цьому є кілька пояснень. Насамперед, не виключено, що причиною хрускоту в такому випадку, може бути травма (зазвичай, розтягнення зв’язок). Якщо це так, потрібно просто дати своєму організму перепочинок, а надалі, більш акуратно виконувати фізичні вправи. Іншою причиною хрускоту в цьому випадку може бути недолік суглобової рідини, що виникає при фізичних перевантаженнях. Також недолік рідини може бути ознакою вікових змін.

Також хруст у суглобах може сигналізувати про те, що вам слід більше рухатися. При гіподинамії погіршується кровопостачання і концентрація білка, як вже говорилося вище, збільшується. У суглобовій рідині при русі утворюються бульбашки, які лопаються і призводять до специфічного хрускоту.

Коли хрускіт є нормою?

Суглобовий шум — нормальне явище для підліткового віку, коли розвиток всього організму відбувається стрибкоподібно. «Такий хруст не приводить до якихось сумних наслідків і може бути присутнім в молодому і зростаючому організмі. Чому? Тому що за кістковою тканиною не встигає зв’язковий апарат і не встигають капсули, і вироблення суглобної рідини », — каже лікар-ортопед А.Канаев.

Також, хрускіт звичне явище для молодих жінок з гнучкими суглобами. В організмі таких осіб виробляється, так званий, понад розтагуваний колаген. Це може пройти з віком, але якщо причина обумовлена генетичною схильністю, хрускіт буде супроводжувати даму все життя. Зазвичай, крім хрускоту, у таких жінок рано починається варикоз, і шкіра уражається судинної сіточкою.

Профілактика хрускоту в суглобах

Для профілактики хрускоту в суглобах включіть в свій раціон більше овочів та фруктів, не зловживайте білковою їжею (м’ясо, молочні продукти). Випивайте в день не менше 6 склянок води. Уникайте гіподинамії, але і не дуже захоплюйтеся фітнесом, так як сильні фізичні навантаження загрожують травмами, які можуть порушити хрящовий шар і привести до запальних процесів, а надалі до артритів і артрозу.

Намагайтеся не засиджуватися в одній і тій же позі більше 40 хвилин. Якщо у вас сидяча робота, намагайтеся кожну годину вставати і рухатися. Якщо у вас немає можливості походити по офісу, постарайтеся, принаймні, виконувати «офісну» гімнастику — потягування, повороти, так щоб задіяти тазостегновий суглоб, суглоби плечового і шийного відділів.

Не клацайте пальцями! Видавати звуки пальцями при бажанні може кожен, це весело, але некорисно. Якщо зловживати клацаням, суглоби поступово травмуються, а разом з цим збільшується ризик розвитку артрозу. Ви досить довго можете не відчувати жодних змін, суглобові хрящі можуть терпіти таке «знущання» роками, але в кінцевому підсумку, можуть і здатися.

хрускіт може призвести до розпущеності суглобів і артрозу

Висновки: Якщо хрускіт в суглобах не супроводжується хворобливими відчуттями, не поспішайте турбуватися. Це може бути через бульбашки повітря в суглобовій рідині, перенапруги в м’язах, стресу або перевтоми, а також генетичної схильності.

Що робити з метою профілактики? Розминайте суглоби не менше двох разів на день, запишіться в спортклуб (але не перестарайтеся), навчіться розслаблятися і знімати стрес, періодично проходите курс масажу, не клацайте пальцями.

Коли пора йти до лікаря? Якщо хрускіт в суглобах супроводжується болем і опухлістю, обов’язково зверніться до лікаря. Такі симптоми можуть бути ознакою спортивної травми або говорити про зміни в суглобах, які потребують медичного втручання.

До списку новин