загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Від чого виникає біль в ногах?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Тяжкість і біль в ногах є досить поширеними скаргами, з якими пацієнти, особливо літні, звертаються до лікаря. У такому випадку перед ним стоїть непросте завдання, адже причин для цієї неприємної симптоматики чимало. Для того щоб знайти основу болю і важкості в ногах, лікар проводить повне обстеження. Адже тільки встановивши і усунувши причину, можна позбутися від болісних відчуттів.

Основні захворювання, що викликають важкість у ногах

Одну з лідируючих позицій у розвитку такого неприємного симптому, як важкість у ногах, займають статичні навантаження. Причому страждають усі – і ті, хто позбавлений фізичного навантаження (що загрожує венозним застоєм), і ті люди, чиї ноги схильні до сильних статичних навантажень. До даної групи ризику відносяться вчителі, хірурги, перукарі, тобто всі люди, які проводять більшу частину робочого дня на ногах.

Статева схильність

За статистикою на тяжкість у ногах жінки скаржаться на порядок частіше, ніж чоловіки. Вчені пов’язують цю особливість з гормональним фоном жіночої статі, на який впливає менструальний цикл, а також вагітність і пологи. Пані можуть страждати від тяжкості в ногах і в результаті тривалого носіння взуття на високих підборах.

Зайва вага

Зайва вага створює підвищене навантаження на серце, а також призводить до венозного застою в нижніх кінцівках і збільшенню кількості міжтканевої рідини. Кожен фактор окремо і, зрозуміло, всі вони разом узяті можуть провокувати відчуття тяжкості в ногах.

Патології серця

Кардіоміопатія, перикардит, хронічна серцева недостатність – всі ці стани призводять до порушення кровообігу і, як наслідок, застою крові в нижніх кінцівках.

Патологія судин

Одна з причин виникнення – атеросклерозу судин нижніх кінцівок. Крім тяжкості в ногах пацієнти відзначають холодні стопи, не пов’язані з переохолодженням і порою року.

Основні захворювання, що викликають болі в ногах

До основних причин, що викликають больові відчуття в ногах, належать захворювання судин ніг, хребта, м’язів, суглобів.

Захворювання судин ніг

Найбільш поширеною причиною виникнення болів в ногах є захворювання судин. Порушення відтоку крові призводить до підвищення тиску в судинах. Спочатку пацієнти пред’являють скарги на важкість у ногах. Однак за відсутності адекватного лікування захворювання прогресує і з’являються больові відчуття.

Тромбофлебіт

Тромбофлебіт проявляється пульсуючим болем і відчуттям печіння під шкірою. Больові відчуття носять постійний характер і найбільш виражені в області литкових м’язів гомілки.

Атеросклероз судин

Атеросклероз судин нижніх кінцівок викликають стискаючі болі в литкових м’язах. У початкових стадіях пацієнта турбує важкість у ногах, при розвитку захворювання – больові відчуття, що посилюються при ходьбі. Варикозне розширення вен

Для даного захворювання характерне розширення підшкірних вен нижніх кінцівок, що приводить до появи судинних зірочок і набряків на ногах. Пацієнти скаржаться на відчуття оніміння або розпирання, відчуття тяжкості і болю в нижніх кінцівках. Неприємна симптоматика посилюється до вечора.

Захворювання хребта

Вельми обширна і група захворювань хребта, що викликає біль в ногах. До них можна віднести протрузії і грижі хребта, а також ішіас, тобто запалення сідничного нерва.

Захворювання суглобів

Досить часто причиною болю в ногах є хвороби суглобів (артрит, синовіт, бурсит, руйнування хряща та ін.) Такі болі, як правило, дуже інтенсивні. Пацієнти описують їх характер як «викручування» і відзначають зв’язок їх виникнення з зміною погоди. При відсутності своєчасного лікування болі стають постійними, стаючи джерелом страждань для людини.

Плоскостопість викликає біль в ногах при ходінні. Причому чим запущеніша плоскостопість, тим швидше виникає ця біль

До списку новин