загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Заняття з хатха-йоги покращують роботу мозку - вчені

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Учені з`ясували, що навіть нетривалі заняття з популярної хатха-йоги значно покращують роботу мозку: посилюють пам`ять, увагу та швидкість обробки інформації. При цьому такі заняття ефективніші, ніж регулярні тренування, передає Корреспондент.net.

Учені вивчили ефект 20-хвилинного заняття із сидячими, стоячими і лежачими позами йоги, які включали скорочення і розслаблення різних груп м`язів і певну систему дихання. Заняття закінчувалося глибоким диханням в медитативній позі.

У дослідженні брали участь 30 студенток з університету Іллінойсу в США, які також виконували аеробні вправи, зокрема біг підтюпцем, протягом 20 хвилин.

При цьому вправи виконувалися так, щоб серцебиття учасниць прискорювалося не більше, ніж на 30-40%.

Дослідники були здивовані отриманими результатами. З’ясувалося, що після занять з йоги у жінок поліпшувалася точність і швидкість обробки інформації набагато більше, ніж після серії аеробних вправ, які практично ніяк не позначилися на роботі когнітивної системи.

Дослідники виявили, що після заняття йогою учасниці краще запам`ятовували інформацію, поповнювали базу знань і обробляли дані швидше, ніж після виконання аеробних вправ.

Автори дослідження пояснюють такий вплив йоги кількома факторами. По-перше, медитація і дихальна гімнастика сприяють розслабленню, заспокоєнню розуму і тіла. На думку вчених, концентрація на позі тіла і диханні допомагала учасницям позбутися непотрібних думок.

Вчені бачать великі перспективи подальшого вивчення впливу йоги на розумову діяльність і процеси в мозку людини, а також на фізичне здоров`я людей різного віку.

Раніше проведені дослідження вже доводили, що регулярні тренування можуть допомогти боротися з депресією за рахунок підвищення рівня хімічних речовин у мозку, що відповідають за розслаблення мозку.

Вчені зі Школи медицини при Бостонському Університеті виявили, що рівень амінокислоти GABA був набагато вищим у тих, хто займався йогою, в порівнянні з тими, хто виконував фізичні вправи, на зразок бігу підтюпцем. Низький рівень GABA пов`язаний з депресією та іншими широко поширеними тривожними розладами.

Нагадаємо, команда норвезьких вчених на чолі з професором Фахрі Сотціоглу з університету Осло довела, що заняття йогою впливають на експресію генів і покращують роботу імунітету.

Юлія ДОМАНСЬКА

До списку новин