загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що потрібно знати про варикозну хворобу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Варикозна хвороба нижніх кінцівок у наш час є досить широко розповсюдженою патологією, на яку страждає 15-17% населення, більше – жіночого. Часто ця хвороба не є небезпечною для життя, тому їй не приділяють необхідної уваги і вона не викликає тривоги ні у спеціалістів, ні в широкого загалу. Проте варикозне розширення вен – це патологія, що прогресує і може призвести до ускладнень, які важко піддаються лікуванню.

Причиною варикозного розширення вен нижніх кінцівок є слабкість м'язово-еластичних волокон венозних стінок, вроджена неповноцінність клапанного апарату, токсико-інфекційні фактори тощо. Нерідко схильність до варикозної хвороби передається спадково. Під впливом підвищеного внутрішньосудинного тиску розширюється просвіт вен, відбуваються зміни структури і функції венозної системи нижніх кінцівок, що призводить до утруднення венозного та лімфатичного відтоку з тканин, до трофічних змін, тромбозів та запальних процесів. Усі ці явища посилюються тривалим статичним навантаженням на нижні кінцівки, підвищенням внутрішньочеревного тиску при піднятті важких предметів, при кашлі, запорах, вагітності.

На ранній стадії захворювання скарг практично немає. Тільки інколи молоді жінки з косметичних мотивів звертаються до лікаря по допомогу. Початок захворювання у багатьох людей залишається непомітним. Об'єктивно має місце тільки незначне або помірне сегментарне варикозне розширення вен. Вени м'які, легко складаються, шкіра над ними не змінена. В подальшому при венозному застої, на стадії декомпенсації з'являються скарги на відчуття важкості, повноти і тупого болю в ногах, швидку втому при ходьбі, помірний набряк у ділянці гомілково-стопного суглоба хворої кінцівки, який зникає в горизонтальному або піднятому положенні кінцівки. Якщо хворі не звертаються своєчасно до лікаря, часом по ходу розширених вен шкіра стає сухою, тонкою, пігментованою, гомілка набрякає, особливо в нижніх відділах, з’являються трофічні зміни, можлива мокнуча екзема, яка є передстадією трофічної виразки. Часто спостерігаються ще й такі ускладнення, як гострий тромбофлебіт, інколи гнійний, кровотеча з варикозних вузлів, дерматити, бешиха, лімфангоїт.

Досвід показує, що значна розповсюдженість венозних захворювань  зі хронічною венозною недостатністю, особливо серед людей працездатного віку, є актуальною медико-соціальною проблемою. Незважаючи на те, що захворювання вен нижніх кінцівок – хірургічна патологія, яку повинен лікувати судинний хірург, флеболог, допомога терапевта і сімейного лікаря, особливо на ранніх стадіях захворювання, важлива.

Як правило, терапевт є першим лікарем, до котрого звертаються пацієнти, як із початковими ознаками, так і з важкими формами ускладнень варикозної хвороби. Він повинен вміти своєчасно діагностувати цю патологію, дати правильну рекомендацію щодо подальшої тактики лікування і своєчасно направити хворого на консультацію до хірурга. При відсутності ефекту від консервативних заходів показаним є оперативне лікування, яке припиняє скидання крові з глибокої венозної системи в поверхневу, забезпечує видалення варикозно розширених вен і виключення їх із кровообігу. На жаль, до судинних хірургів та флебологів хворі часто звертаються уже з запущеними формами хронічної венозної недостатності, які важко піддаються консервативному лікуванню і потребують серйозного оперативного втручання.

На ранніх стадіях захворювання прогресуванню процесу можна запобігти простіше й ефективніше. З метою профілактики варикозного розширення вен нижніх кінцівок і запобігання можливим ускладненням необхідно уважно ставитися до своїх ніг. Ходіть більше пішки, менше користуйтесь ліфтами, транспортними засобами. Ваше взуття має бути зручним, підбори – до 5-6 см. Під час ходьби напружено працюють м'язи ніг, тренуються їх судини, покращується кровообіг у кінцівках. Корисно їздити на велосипеді, плавати.

Якщо вам доводиться тривалий час сидіти, не закидайте ногу на ногу, тому що при цьому здавлюються судини й порушується кровообіг у кінцівках. Частіше змінюйте положення ніг. Через кожні 1,5-2 години встаньте і 10-15 разів піднімайтесь навшпиньки, відриваючи п'ятки від підлоги. Під час відпочинку в горизонтальному положенні кладіть під ноги подушку. Вдома намагайтесь ходити босоніж. Стежте за своєю вагою і функцією кишечника, щоб не було запорів. Старайтесь не носити тісну білизну та одяг. Якщо очікується тривале навантаження на ноги, одягайте еластичні панчохи, колготки, які на ніч знімайте.

Важливим профілактичним заходом є й лікувальна гімнастика, легкий самомасаж ніг знизу вгору, від стопи до пахвини, щоранку 5-7 хвилин. Ведіть активний спосіб життя, але без надмірних фізичних навантажень.

Усі ці поради мають велике значення для профілактики варикозної хвороби.

З метою покращення спеціалізованої  медичної допомоги населенню, в тому числі людям зі судинними захворюваннями, слід значно поліпшити диспансерне обслуговування, завданням якого є вжиття запобіжних заходів, спрямованих на збереження й відновлення втраченого здоров'я, працездатності та запобігання інвалідності.

Ольга Захлебна

До списку новин