загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Юнацька відкритість має позитивний вплив на подальше життя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Молоді люди, які більш товариські або емоційно стійкі, згідно з новим дослідженням проведеним під керівництвом університету Саутамптона, зазвичай щасливіші у старшому віці, ніж їхні замкнуті колеги.

Доктор Катаріна Гейл з Медичної дослідницького ради епідеміологічного блоку університету Саутгемптона співпрацювала з командою вчених Единбурзького університету та Університетського коледжу Лондона для того, щоб вивчити впливи неврозів та екстраверсії у віці від 16 до 26 років на психічне самопочуття та задоволення від життя у віці від 60 років до 64. Вони також досліджували посередницьку роль психологічного та фізичного здоров'я.

Дослідження, опубліковане в "Журнал дослідження особистості", з'ясували, що риси характеру у ранній зрілості мають тривалий вплив на здоров'я у подальшому житті.

Д-р Гейл, доцент епідеміології в університеті, коментує: «Проводилося мало досліджень, які вивчали довгостроковий вплив особистісних рис в юності на щастя та задоволеність життям у старшому віці. Ми виявили, що екстраверсія в юності має прямий, позитивний вплив на самопочуття та задоволення життям у майбутньому. Невроз та інтровертність має негативний вплив значною мірою тому, що це має тенденцію робити людей більш вразливими через відчуття тривоги і депресії та надмірне занепокоєння проблемами з фізичним здоров'ям».

Команда науковців використовувала дані, зібрані в рамках національного обстеження для здоров'я і розвитку (НОЗР), проведене Медичною дослідницькою радою. Всі 4583 особи, чиї дані використовувалися в дослідженні, народилися в 1946 році, кожен з них пройшов серію тестів для оцінки особистості, які проводилися коли їм було 16 років, а потім знову у віці 26 років. НОЗР досліджувала цілу групу з 5362 жінок і чоловіків народжених в Англії, Шотландії та Уельсі протягом березня 1946 року до сьогодні, збираючи дані про здоров'я і соціальне оточення.

Питання про товариськість, енергію і професійну орієнтацію дозволили дослідникам дати оцінку екстраверсії на противагу інтроверсії в кожному окремому випадку. Рівні неврозу були оцінені за відповідями на питання про емоційну стабільність, настрій і патологічну неуважність.

У віці від 60 до 64 років, 2529 оригінальних учасників було опитано знову. Вони відповіли на низку запитань, які давали оцінку самопочуттю і  рівню задоволеності життям, а також звітували про своє психічне та фізичне здоров'я. Дослідницька група виявила чітку закономірність у відповідях.

Схема показує, що більша відкритість та товариськість в молоді роки прямо пов'язана з вищими оцінками здоров'я та задоволеності життям у старшому віці. На відміну від цього вищий рівень неврозів та «закритості» у ранній зрілості передбачав гірший рівень самопочуття, проте опосередковано. Дослідники виявили, що люди, які засвідчили схильність до неврозів, коли були молодими,  стали більш чутливими до психологічного болю у подальшому житті. В якійсь мірі вони теж страждали і від гіршого фізичного здоров'я.

Д-р Гейл додає: «Усвідомлення того, що є визначальним щодо рівня задоволеності життям людей в майбутньому, є особливо цікавим, оскільки існують переконливі докази того, що щасливіші громадяни мають тенденцією жити довше. У цьому дослідженні ми виявили, що визначення схильності до інтроверсії або екстраверсії, зроблене 40 років тому, дало можливість передбачити стан здоров'я та рівень задоволеності життям у літніх чоловіків і жінок. Особисті риси характеру в юності має тривалий вплив на щастя через десятиліття».

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин