загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Науковці виростять людські зуби з сечі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Китайські дослідники передбачають, що стовбурові клітини, отримані з сечі, в недалекому майбутньому дозволять людям, які втратили свої зуби, вирощувати нові. Науковцям з Китайської академії наук вдалося відтворити структуру зуба у мишей, і вони вважають, що одного разу біоінженерні "зубні брості" можуть бути пересаджені людям, які втратили свої зуби, повідомляє Mail Online.

Примітивна структура, схожа з зубною емаллю, стала першою твердою тканиною, створеною з використанням технології, яка передбачає отримання стовбурових клітин з відходів життєдіяльності людини. Щоб виростити крихітні структури, що нагадують зуби, науковці використовували нову методику. У своїй новій роботі вони взяли за основу попереднє дослідження, яке показало, що з урини можна отримати індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК). Даний тип клітин може генерувати безліч різних клітин, включаючи нейрони і клітини серцевого м'яза.

Зуб став першою твердою тканиною, отриманої з ІПСК.

Доктор Дуангінг Пей, з Китайської академії наук, створив структуру, схожу на зуб, змусивши ІПСК імітувати два різних типи клітин: епітеліальні, з яких складається зубна емаль, і мезенхімальні, що входять до складу трьох інших основних компонентів зуба - дентину, цементу і пульпи. Він першим створив пласкі листи епітеліальних клітин, які дослідники потім змішали з ембріональними мезенхімальними клітинами мишей. Отримана в результаті цих маніпуляцій структура була пересаджена мишам, а через три тижні у гризунів виросли нові зуби.

"Примітивна зубна система гризунів структурно і фізично схожа на людську. Їхні зуби мають приблизно таку ж еластичність та містять целюлозу, дентин і клітини емалі, що формують зуб", - сказав доктор Пей.

Проте на даному етапі у нового методу є свої обмеження. Щільність створених дослідниками зубів поки що становить лише 30% щільності людських. Однак дослідники впевнені, що зможуть розв'язати цю проблему вже найближчим часом.

Клітини, отримані з сечі пацієнта, не будуть відторгнуті організмом, позаяк вони будуть отримані з власного клітинного матеріалу господаря. Саме з ІПСК науковці пов'язують надії регенеративної медицини.

А от французькі науковці готові зробити справжній переворот у стоматології. Замість звичних пломб в арсеналі дантистів може з'явитися гель, який відновлює зубну тканину. Додамо, німецькі стоматологи та фізики у 2011 році спростували міф про здатність зубної пасти захищати зуби від карієсу.

До списку новин